Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

5 Ekim 2011, Çarşamba 19:14

Ferring İlaç ve Çocuk Nefroloji Derneği’nden “Mutlu Sabahlar Resim Yarışması”

Ferring İlaç’ın koşulsuz katkılarıyla, Çocuk Nefroloji Derneği tarafından düzenlenen “Mutlu Sabahlar Resim Yarışması” çocuklara resim yoluyla kendilerini ifade etme fırsatı sunuyor. “Mutlu Sabahlar Resim Yarışması” ile enürezis noktürna tanısı konan çocukların tedavi gördükten sonra, yani gece yatak ıslatma sorunları son bulduğunda, nasıl bir yaşam hayal ettiklerini resmetmesi bekleniyor.

5 yaşına gelmiş bir çocuğun istemsiz ve farkında olmadan uykuda yatağını ıslatması anlamına gelen enürezis noktürna sorunu ile her 100 çocuktan 15’i karşı karşıya geliyor. Beş yaşına gelmiş bir çocukta yatak ıslatma tıbben normal karşılanmıyor. Can sıkıcı bir durum olması nedeni ile kimi zaman aile içerisinde konuşulmak istenmeyen bu rahatsızlığın üstünün kapatılması da tedaviyi zor hale getiriyor ve aile içerisinde gerginliğin artmasına neden oluyor. Ferring İlaç tarafından yapılan basın duyurusunda, yatak ıslatma sorununun kendiliğinden geçmesini beklemenin doğru olmadığına değinilirken, çocuğu ruhsal açıdan zor durumda bırakabilen bu rahatsızlığı tedavi etmenin gerekli ve mümkün olduğuna dikkat çekiliyor.

Enürezis noktürna hakkında toplumda farkındalık yaratmak, enürezis noktürnalı çocukların ve ailelerinin tedaviye pozitif yaklaşımlarını sağlamak ve çocukları motive etmek amacıyla düzenlenen “Mutlu Sabahlar Resim Yarışması”, 5-12 yaş aralığındaki çocukların katılımı ile gerçekleşecek. Yarışmanın, 5-8 yaş grubu ve 9-12 yaş grubu olmak üzere 2 ayrı yaş kategorisinde yapılması planlanıyor. Yarışma sonucunda 2 ayrı yaş kategorisinde ilk üçe giren yarışmacılara sıralamalarına göre belirlenmiş hediye çekleri verilecek.

Eylül ayından itibaren duyurulacak olan yarışmaya katılacak resimlerin 28 Kasım 2011 tarihine kadar “Artı Değer Stratejik İletişim Danışmanlık, Darüşşafaka Mah. 7. Gazeteciler Sitesi, A1 Blok, Kat:1 Daire:7 İstinye/İstanbul” adresinde gönderilmesi gerekiyor. Yarışmacılardan verilen adrese resimleri ile birlikte katılım formlarını da göndermeleri isteniyor.

Aileler yarışma katılım formunu ve yarışma materyalleri olan boyama kalemleri ve resim kağıdını doktorları aracılığıyla temin edebilecekler.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Novartis Türkiye Dış İlişkiler Müdürlüğü görevine Nilüfer Moral getirildi

Uzun yıllardır ilaç sektöründe çeşitli görevlerde bulunan Nilüfer Moral Novartis Türkiye Dış İlişkiler Müdürlüğü görevine getirildi.

Kapat