Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

1 Şubat 2012, Çarşamba 18:20

Janssen Türkiye, “esnek saatler” ve “evden çalışma” uygulamasını başlattı

Stratejik olarak verimliliği ön plana çıkaran İK politikalarını benimseyen Janssen Türkiye, merkez ofis binasında Şubat ayı itibariyle hayata geçirdiği esnek çalışma saati uygulaması ile şirket ve çalışan verimliliğini arttırmayı hedefliyor.

Janssen Türkiye İK Direktörü Demet AkmanÇalışanlarının iş ve özel yaşam arasındaki dengeyi kurmasına yardımcı olmak amacıyla bu uygulamayı başlattıklarını açıklayan Janssen Türkiye İK Direktörü Demet Akman, “Büyük şehirlerdeki yaşam koşulları, trafik ve iş yaşamı ile özel hayatın dengesi gibi faktörleri düşündüğümüzde ‘Esnek Saatler’ uygulamasını hayata geçirdik,” dedi.

Esnek saatler uygulamasına göre, çalışanların 09:30-16:30 saatlerinde ofiste olmak üzere planlamalarını yapabileceklerini belirten Akman, bu yeni model ile birlikte çalışanların ayda iki kez de iş yerine gelmeden çalışabileceklerini belirtti.

Uygulamanın çalışanlar üzerinde olumlu bir motivasyon yaratacağının altını çizen Akman;

“Bu uygulamanın verimliliği arttıracağını, daha odaklı çalışmak için bir fırsat olacağını ve çalışanların memnuniyetini iyi yönde etkileyeceğini düşünüyoruz.”

diyerek sözlerini noktaladı.

Daha önce AstraZeneca Türkiye’de benzer bir uygulamayı hayata geçirmiş ve çalışanlarına esnek çalışma saatleri ve esnek yan haklar sunmaya başlamıştı.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Actavis, yeni bileşim ve analog insülinlerle diyabetin maliyetini düşürecek

Diyabet alanında etkinliğini artırmak isteyen dünyanın önde gelen ilaç şirketlerinden Actavis, 55,5 milyon Euro karşılığında Polonyalı Bioton'la işbirliği anlaşması imzaladı.

Kapat