Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

1 Şubat 2012, Çarşamba 16:54

Actavis, yeni bileşim ve analog insülinlerle diyabetin maliyetini düşürecek

Actavis CEO’su Claudio Albrecht ve Bioton Yönetim Kurulu Başkanı Ryszard Krauze, Varşova’da düzenledikleri basın toplantısında, Actavis ve Bioton’un analog insülinler dâhil olmak üzere birçok insulin ürününün geliştirilmesi ve üretimi için işbirliği anlaşması imzaladıklarını açıkladılar. Modern yeni bileşim insülin üreticisi Bioton ile imzalanan anlaşmaya göre, Bioton’un üreteceği insulin ürünlerinin ticari hakları 55,5 milyon Euro karşılığında Actavis’e geçti. Ürünler, Actavis markasıyla Türkiye dâhil olmak üzere Avrupa, Amerika ve Asya’da diyabet hastalarına sunulacak. Actavis, 2019 yılına kadar içinde Türkiye’nin de yer aldığı hedef pazarlarda lansmanını yapacağı insülin ürünleriyle 1,5 milyar Euro gelir hedefliyor.

İmzalanan anlaşmayla, Actavis’in dünyanın önde gelen insulin üreticileri arasında yer alacağını belirten Actavis CEO’su Claudio Albrecht, sadece yeni bileşim ve analog insülinlerle hedefledikleri gelirin 900 milyon Euro olduğunu söyledi. Geniş Tip 2 diyabet ürünleriyle sektörde oynadıkları rolün, Bioton işbirliğinin ardından önümüzdeki dönemde lansmanları planlanan ürünlerle çok daha önem kazanacağını belirten Albrecht, Actavis’in hali hazırdaki geniş ürün portföyüyle diyabet hastalarına komple sağlık hizmeti sunan tek şirket olduğunun altını çizdi. Bu işbirliğiyle, dünya genelindeki 366 milyon diyabet hastasının tedavi maliyetinin düşürülmesi amaçlanıyor.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Roche’un bazal hücreli karsinom tedavisi Erivedge (vismodegib), FDA onayını aldı

Roche'un Curis Inc. ile ortaklaşa geliştirdiği Erivedge (vismodegib), ileri düzey bazal hücreli karsinom için FDA onayı alan ilk tedavi olma...

Kapat