Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

21 Aralık 2011, Çarşamba 17:25

İstanbul Fizik ve Tedavi Rehabilitasyon Hastanesi’nin ek hizmet binası açıldı

İstanbul Fizik Tedavi Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin Yenibosna Ek Hizmet Binası dün (20.12.2012) düzenlenen törenle hizmete açıldı. Açılış törenine İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Ali İhsan Dokucu, Bahçelievler Kaymakamı Şevket Cinbir, Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu, Hastane Başhekimi Opr. Dr. Sırrı Aksu ile çok sayıda davetli ve vatandaşlar katıldı.

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, törende yaptığı konuşmada, yağmur yağmasına atıfta bulunarak İstanbul için bereketli bir gün olduğunu ve sağlık hizmeti anlamında da bereketli bir günü yaşandığını söyledi. Sağlık alanında önemli bir tesisisin açılışını yaptıklarını ifade eden Mutlu, “Sağlık olmadan hiçbir şey olmuyor, her işin başı sağlık” dedi.

İl Sağlık Müdürü Ali İhsan Dokucu da İstanbul Fizik Tedavi Rehabilitasyon Hastanesi’nin çok önemli ve çok fazla örneği olmayan bir hastane olduğunu bildirdi. İstanbul’da fizik tedavi alanında Erenköy Hastanesi’nin bulunduğunu ifade eden Dokucu, İstanbul Fizik Tedavi Rehabilitasyon Hastanesi’nin bu alanda önemli bir boşluğu dolduracağını söyledi. Hastanenin yapımında katkısı bulunanlara teşekkürlerini sunan Dokucu, 2012 yılının sağlık alanında önemli yatırımların gerçekleşeceği bir yıl olacağını vurguladı.

Belediye Başkanı Osman Develioğlu da açılışı yapılan hastanenin Türkiye’nin medarı iftiharı olan bir hastane olduğunu söyledi. Develioğlu, insanların sağlıklarını ancak rahatsızlandığı zaman düşündüğünü ifade eden Develioğlu, “Fiziki bir engelimiz olduğu zaman bu hastanelere çok ihtiyacımız oluyor” dedi.

İstanbul Fizik ve Tedavi Rehabilitasyon Hastanesi'nin ek hizmet binası açıldı

Ek binada yeniden yürümeyi öğreten lokomat cihazı bulunuyor

İstanbul Fizik Tedavi Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin Yenibosna Ek Hizmet Binası, 70 yatak kapasitesi ve 10 poliklinik ile hizmet verecek. Ek binada, fizik tedavi ve rehabilitasyon, dahiliye, genel cerrahi, ortopedi, nöroloji, nöroşirurji, üroloji ve hidroklimatoloji poliklinikleri bulunuyor. Hastaların yatarak tedavi edilebilecekleri yeni binada, havuz tedavisi de uygulanabilecek.

Ek hizmet binasında, dünyada ve ülkemizde çok az merkezde bulunan bilgisayarlı yürüme aygıtı olan lokomat cihazı da bulunuyor. Lokomat cihazı, özellikle omurilik yaralanmaları, kafa travmasına bağlı yürüme bozuklukları, diğer ortopedik ve nörolojik hastalıklara bağlı yürüme bozukluklarının tedavisinde kullanılıyor.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Bayer, ilköğretim öğrencilerini bilim insanı olmaları için yüreklendirecek

İlköğretim çağındaki çocuklara bilimi sevdirmeyi amaçlayan "Bayer Genç Bilim Elçileri" projesi ile 2012 yılında 4 ilde yapılacak pilot uygulamada binden...

Kapat