Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

3 Ekim 2012, Çarşamba 17:37

İsmail Öncel, “Üstün Hizmet Ödülü” İle onurlandırıldı

Geçtiğimiz yıl Anadolu’ya en büyük ilaç üretim yatırımını yapan İLKO İlaç Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Öncel, Hepato Bilio Pankreatoloji (HEBİPA) Derneği tarafından ‘Üstün Hizmet Ödülü’ne layık görüldü. 26-30 Eylül 2012 tarihleri arasında Kıbrıs’ta gerçekleştirilen 9.Ulusal Hepato Gastroenteroloji Kongresi’nde düzenlenen törende İsmail Öncel, ödülü dernek başkanı Prof. Dr. Hasan Özkan’ın elinden aldı.

Prof. Dr. Hasan Özkan ödül töreninde yaptığı konuşmada, İsmail Öncel’in Türk İlaç sanayinin gelişmesi için büyük emek harcadığının altını çizerek,

“İsmail Öncel, bugüne kadar yapmış olduğu yatırımların yanı sıra geçtiğimiz yıl Anadolu’ya en büyük ilaç üretim yatırımını yaptı. Biz de kendilerine bu ödülü sunarak teşekkür etmek istiyoruz. Bundan böyle derneğimiz bu ülkeye hizmet eden kişileri bu şekilde ödüllendirecektir.”

diye konuştu.

İsmail Öncel ise, ödülün kendisi için büyük bir onur olduğunu dile getirerek,

“Türk ilaç sektöründe ‘Önce aile’ anlayışı temelinde, koruyucu sağlık ve tedavi alanında, hem yenilikçi hem de kaliteli ürünler sunma çabası içerisindeyiz. Bu doğrultuda da İLKO İlaç olarak Türkiye sınırlarını aşan bir Türk markası olmak ve bayrağımızı Türkiye dışındaki coğrafyalarda da dalgalandırmak amacıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”

dedi.


SİZ DE YORUM YAPIN