Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

21 Mart 2012, Çarşamba 19:27

İşitme engelliler için bir ilk: işaret dilinde tiyatro

Engellilerin de herkes gibi ve her alanda sosyal yaşama tam katılımı amacıyla yapılan çalışmalar kapsamında, işitme engelli çocuklar için, uzman eğitimciler desteğiyle 1 yıllık bir çalışmanın ürünü olarak profesyonel tiyatro oyuncuları tarafından hazırlanan çocuk tiyatrosu ilk kez görücüye çıkıyor.

Türkiye’de ilk defa işitme engelli çocuklar için işaret diliyle sahnelenecek olan “Kırmızı Başlıklı Kız” adlı Çocuk Tiyatrosu’nun prömiyeri 22 Mart 2012 Perşembe günü saat 10.30’da Ankara Kentpark Alışveriş Merkezi’nde sahnelenecek.

Ankara Kentpark Alışveriş Merkezi’nin sponsorluğunda Ankara’daki iki okuldan 300 işitme engelli ilköğretim öğrencisine ücretsiz olarak sahnelenecek olan çocuk tiyatrosu ile bu alanda bir ilk gerçekleştirilmiş olacak.

Prömiyerin ardından, Türkiye genelinde gösterilecek olan çocuk tiyatrosu ile işitme engellilere yönelik farkındalık oluşturulması, işitme engelli çocukların görsel bir iletişim sanatı olan tiyatroyla tanışmaları ve sosyal yaşama katılımlarının arttırılması amaçlanıyor.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Uzmanlar, 9. Nöropatik Ağrı Sempozyumu’nda bir araya geldi

Türk Nöroloji Derneği bünyesinde yer alan Nöropatik Ağrı Çalışma Grubu, Nöropatik Ağrı Sempozyumu'nun dokuzuncusunu 8-11 Mart 2012 tarihleri arasında düzenledi.

Kapat