Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

20 Ağustos 2013, Salı 09:40

İlk şehir hastanesinin temeli atılıyor

Sağlıkta Dönüşüm Programı kapsamında, kamu özel işbirliği modeliyle yapımı planlanan şehir hastanelerinin ilkinin temeli bugün Yozgat’ta atılacak.

Bakanlık ve Kamu Özel Ortaklığı Modeli ile yapımı planlanan Yozgat Şehir Hastanesi 75 bin metrekare arsaya inşa edilecek. Yozgat’la çevre illerden gelen hastalara sağlık hizmet sunulacak hastane 275 milyon liralık özel sektör yatırımıyla tamamlanacak.

Teknik altyapısı ve fiziki özellikleri bakımından standartların yüksek tutulduğu hastanede 475 yatak bulunacak. Yatakların 200’ü tek kişilik, 100’ü çift kişilik, 8’i de tek kişilik VIP oda şeklinde olacak.

Endoskopi, radyoloji, nükleer tıp, ameliyathane, anjiyo, acil, diyaliz, fizik tedavi, sterilizasyon, ileri patoloji, Ketem ve kemoterapi birimleri, 132 poliklinik ve 15 adet ameliyathane bulunacak.

Hastanenin 24 ay içerisinde tamamlanması ve Ağustos 2015’te hizmete girmesi planlanıyor. Yozgat Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Kamu Özel Ortaklığı Modeli ile Türkiye’de yapılacak ilk hastane olma özelliği taşıyor.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Hasta bilgileri Amerikan şirketine satılıyor

Almanya’da hasta bilgilerinin bir Amerikan piyasa araştırma şirketine satıldığı öğrenildi. Der Spiegel dergisinin konuyla ilgili haberine göre merkezi Münih’te bulunan...

Kapat