Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

24 Ağustos 2011, Çarşamba 16:10

İEO, Ecz. Erkan Önsel’in tutuklanması üzerine bir kınama mesajı yayınladı

İstanbul Eczacı Odası (İEO), Ecz. Erkan Önsel’in Ergenekon soruşturmaları çerçevesinde İşçi Partisi’ndeki görevi ile ilişkili olarak tutuklanması üzerine bir duyuru yayınlayarak adil yargılama talep etti:

Odamızda iki dönem başkanlık görevini yürütmüş olan değerli arkadaşımız, meslektaşımız İşçi Partisi İstanbul İl Başkanı Ecz. Erkan Önsel’in önceki gün tutuklandığı haberini üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. Geçtiğimiz günlerde İşçi Partisi, Ulusal Kanal ve Aydınlık gazetesinde yapılan aramalar sırasında Ecz. Erkan Önsel’in de eczanesinde polis tarafından arama yapılmış ve meslektaşımız gözaltına alınmıştı.

Mesleği için verdiği emeklerin yanı sıra bağımsızlık ve demokrasi mücadelesinde de kararlılığıyla ön saflarda yer alan meslektaşımız Ecz. Erkan Önsel’in bu mücadelesinden ötürü tutuklanmasını kınıyoruz. Meslektaşımız için hukuka uygun, bağımsız bir yargılamanın yapılmasını talep ediyoruz. Demokrasi, barış ve özgürlükler açısından derin kaygılarımızı dile getiriyoruz.

İstanbul Eczacı Odası
Yönetim Kurulu

Duyuru metnine İEO internet sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.

* Haberin fotoğrafı: Hürriyet Gazetesi


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Novartis “Son 10 Yılın En İyi İlaç Firması” seçildi

Forbes Dergisi ilaç şirketleri arasında yaptığı araştırmada ilaç keşfindeki başarısından dolayı Novartis'i "Son 10 Yılın En İyi İlaç Firması" seçti.

Kapat