Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

24 Ağustos 2011, Çarşamba 14:31

Novartis “Son 10 Yılın En İyi İlaç Firması” seçildi

Dünyanın en önemli ekonomi ve iş dünyası yayınlarından ABD’li Forbes Dergisi, biyomedikal alanda önemli çalışmalar yürüten ünlü araştırmacı Bernard Munos liderliğinde yaptığı araştırmada, Novartis’i yaptığı ilaç keşifleri ve yenilikçilik anlayışından dolayı "Son 10 Yılın En İyi İlaç Firması" seçti.

Derginin, ilaç firmalarının Ar-Ge modelleri ile ilgili hazırlamış olduğu özel haberle ilişkili olarak yapılan araştırmada, Novartis’in hastaların yaşam kalitesini artırmak ve yaşam sürelerini uzatmak için yeni ilaçlar keşfetmek ve geliştirmek adına yürüttüğü önemli çalışmalarla son on yılın kuşkusuz en iyi ilaç firması olduğuna değiniliyor. Novartis’in son on yılda 17 ilaç geliştirdiğinin belirtildiği makalede herhangi bir ilaç firmasının ilaç geliştirme çalışmalarıyla kıyaslandığında bu sayının oldukça fazla ve yapılan çalışmaların son derece başarılı olduğu da vurgulanıyor.

Novartis tarafından konuya ilişkin yapılan basın duyurusunda, çalışmalarını öncelikli olarak yeni tedavi yöntemlerinin geliştirilmesini desteklemek amacıyla yürüten firmanın, tüm dünyada yıllık cirosunun yaklaşık yüzde 20’sini araştırma ve geliştirme faaliyetlerine ayırmakta olduğu belirtildi. Duyuruda ayrıca, şirketinin ürün geliştirme departmanında klinik araştırma aşamalarının çeşitli safhalarında hâlihazırda 140 proje üzerinde çalışılmakta olduğuna vurgu yapıldı. Bu projelerin potansiyel yeni ürünlerin yanı sıra, yeni olmayan ürünlerin endikasyonları üzerinde yapılan geliştirme çalışmalarını da içerdiğinin altı çizildi.

Novartis - Son on yılın en iyi ilaç firması - Güldem BerkmanKonuyla ilgili görüşlerini bildiren Novartis Türkiye Başkanı Güldem Berkman,

"Bireylerin yaşam kalitesini arttırmak ve yeni tedavi yöntemlerinin geliştirilmesini desteklemek öncelikli hedefimiz. Novartis olarak tüm dünyada araştırma geliştirme faaliyetlerine büyük önem veriyoruz. Geçen yıl Novartis’in Ar-Ge faaliyetlerine ayırdığı rakam 9,1 milyar ABD doları oldu. Hastalarımız için en yeni tedavileri bulma yolundaki çabalarımızın takdir edilmesinden büyük onur duyuyoruz."

şeklinde konuştu.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Pfizer Gelişen Pazarlar Avrupa, Türkiye, Rusya ve Hindistan Bölgesine Türk yönetici

Daha önce Pfizer’in farklı ülke organizasyonlarında görev yapan Ahmet Göksun, Pfizer Gelişen Pazarlar Avrupa, Türkiye, Rusya ve Hindistan Bölge Başkanlığına...

Kapat