Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

9 Nisan 2012, Pazartesi 18:51

İEİS: Görüşlerimizin hükümet nezdinde kabul görmüş olmasını takdirle karşılıyoruz

İlaç Endüstrisi İşverenler Sendikası (İEİS), yayınladığı duyuruyla, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan “Yeni Teşvik Paketi”ni memnuniyetle karşıladığını duyurdu.

Duyuruda, İEİS’in, söz konusu Teşvik Paketi’nde özellikle ülkemizde üretim ve yatırım açığı bulunan biyoteknoloji, onkoloji ve kan ürünleri gibi özel alanlara da atıfta bulunulmasını ve bu alanlara yapılacak yatırımların yerleri dikkate alınmaksızın 5. bölge desteklerinden yararlanacak olmasını önemli bir gelişme olarak değerlendirdiği belirtildi.

İEİS Genel Sekreteri Turgut Tokgöz, konuyla ilgili yaptığı açıklamada,

“Geçtiğimiz yıl yayınladığımız ‘Türkiye İlaç Endüstrisinin Küreselleşmesi için Devlet ile Ortak Yol Haritası’ başlıklı raporumuzda ilaç endüstrisinin stratejik bir yaklaşıma ihtiyacı bulunduğunu hükümet yetkilileri ile paylaşmıştık. Bu çerçevede, kurgulanmakta olan yeni teşvik sisteminde; katma değeri yüksek ve inovasyona dayalı bir endüstri olan ilaç endüstrimiz için özel bir yaklaşım benimsenmesi talebimizi dile getirmiştik. Söz konusu görüşlerimizin hükümet nezdinde de kabul görmüş olması ve Türkiye ilaç endüstrisini küresel bir oyuncu yapacak stratejik desteğin sağlanmasının adımlarının atılmasını takdirle karşılıyoruz.”

ifadelerini kullandı.

İEİS tarafından yayımlanan duyurunun tam metnine sendikanın internet sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
TEB: İlaçlarınızı sadece eczanelerden alın!

TEB, geçtiğimiz hafta Roche tarafından geliştirilen bevasizumab'ın, Türkiye'deki ticari formu olan "Altuzan" ismi ile etiketlenmiş sahtelerinin ABD'de ortaya çıkması üzerine...

Kapat