Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

8 Ocak 2009, Perşembe 19:01

İ.Ü. Adli Tıp Enstitüsü Adli Toksikoloji ve Adli Patoloji Laboratuvarları 6 Ocak’ta açıldı

Eğitim ve bilimsel araştırmalar ile adli amaçlı kullanılacak olan bu laboratuvarın, ayrıca tıbbi tanı ve tedavi amaçlı kullanımı, bu alanda ihtiyaç duyulan önemli bir boşluğu dolduracak. Tanı ve tedavi amaçlı analizlerin yanı sıra, çevre kirliliği, işyeri güvenliği ve halk sağlığına yönelik her türlü toksikolojik analizlerin yapılması mümkün olacak.

Kuruluşu tamamlanan Adli Toksikoloji Laboratuvarı son gelişmiş teknolojiye sahip aletlerle donatılmış olup, öğretim üyelerinim denetim ve kontrolünde yetkin kadrosuyla hizmet veriyor. Biyolojik olan ve olmayan delil ve materyallerde, inorganik ve organik toksikolojik analizlerin yanı sıra, hastane kliniklerinin ihtiyaç duyduğu özel birçok analiz de yapılabiliyor. Tüm vücut sıvıları ve dokularda, su ve gıda örneklerinde, toprak, cam ve her türlü katı delil veya örneklerde eser element (selenyum, iyot, vb.), toksik element (arsenik, cıva, kurşun, vb.) ve temel elementlerin (Ca, Mg, vb.) nitel ve nicel her türlü inorganik analizlerin yanı sıra; kan, idrar ve sıvı ve diğer öneklerde her türlü organik madde (ilaç, uyuşturucu, alkol türleri, toluen, ksilen gibi uçucu ve yarı uçucu maddelerin vb. ) analizi, taraması ve miktar tayini yapılabiliyor.
 


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
AkademiKA® Ödül Programı sanofi-aventis Türkiye tarafından başlatıldı

Sanofi-aventis Türkiye, ülkemizde klinik araştırmalar ile ilgili uluslararası kalite standartlarını yaygınlaştırmak amacıyla "Sanofi-aventis AkademiKA® Ödül Programı"nı başlattı.

Kapat