Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

8 Ocak 2009, Perşembe 18:16

AkademiKA® Ödül Programı sanofi-aventis Türkiye tarafından başlatıldı

Program kapsamında, ülkemizde “İyi Klinik Uygulamalar”ı benimseyip uygulayan başarılı kurumlar seçilerek, ödüllendirilecek. Kurumlar tarafından başvuru dosyalarının Kasım ayında gönderildiği ödül programında değerlendirmeler Ocak 2009’da gerçekleştirilecek. Sonuçlar ise sanofi-aventis tarafından Mart 2009’da organize edilecek Ödül Töreni’nde açıklanacak.

Sanofi-aventis, dünyada Ar-Ge’ye verdiği önem ve 2007 yılında bu alanda yaptığı 4,5 milyar Euro’yu aşan yatırımı ile ilaç endüstrisinin en ön sıralarında yer alıyor. Sanofi-aventis dünyadaki bu konumuna paralel olarak, Türkiye’de de klinik araştırmalar alanında lider. 2008 yılında, Türkiye’de klinik araştırmalar alanında 11 milyon USD’lik yatırımı ile sanofi-aventis Türkiye, ülkemizde en fazla sayıda klinik araştırmayı yürüten araştırmacı ilaç firması.

Sanofi-aventis, yürüttüğü çok sayıdaki klinik araştırmaların yanı sıra, klinik araştırma ortamının da uluslararası standartlarda olmasına önem veriyor. Bu kapsamda geliştirdiği AkademiKA®, AkademiKA® International, Klinik Araştırma Odaları, Aristo ve IKU Dergisi Sponsorluğu gibi pek çok projeyi de başarıyla sürdürüyor.

Sanofi-aventis AkademiKA® Ödül Programı, adını sanofi-aventis’in 2003 yılından bu yana ülkemizde yürütmekte olduğu “iyi klinik uygulamalar alanındaki” eğitim programından alıyor (AkademiKA® – Klinik Araştırmalarda Doğru Uygulama Esasları Paylaşım Programı).

AkademiKA®  Ödülleri için katılım ve değerlendirme süreçleri: 
Ödül Programına katılan kurumlar, aldıkları klinik araştırma başvuruları, Yerel Etik Kurul aktiviteleri, geçirdikleri audit/denetim sayıları (FDA, Sağlık Bakanlığı, vb.) ve gerçekleştirdikleri diğer özel uygulamalar gibi kriterler çerçevesinde değerlendirilecekler.

Değerlendirme, ilgili bilimsel disiplinlerin temsil edilmesi gözetilerek oluşturulan, Türkiye’nin önde gelen bilim adamlarının yer alacağı bir Seçici Kurul tarafından yapılacak.

Değerlendirme sonucunda birinci 30.000 YTL, ikinci 20.000 YTL, üçüncü 10.000 YTL değerinde ödül kazanırken, dördüncü ve beşinci 5.000’er YTL Teşvik Ödülü alacak. Ödüller Mart 2009’da sanofi-aventis tarafından düzenlenecek törende sahiplerini bulacak.

Ödül programı ile ilgili detaylı bilgiye www.sanofi-aventis.com.tr adresinden ulaşılabilir.

 


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Meme kanseriyle mücadelede dev adım

Meme Sağlığı Derneği (MEMEDER), Türkiye’nin meme kanseri haritasını oluşturmak üzere en az 1 yıl sürmesi planlanan Meme Kanseri Erken Tanı...

Kapat