Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

29 Nisan 2009, Çarşamba 14:36

Hipertansiyon TIR’ı ikinci kez yollarda

Geçen yıl 30 bin kişiye ulaşılan kampanya kapsamında bu yıl İstanbul, Ankara ve Antalya’da taramalar yapılacak, vatandaşlara hipertansiyon konusunda bilgi verilecek.

“Türkiye’nin Tansiyonunu Ölçüyoruz” kampanyası için hazırlanan Hipertansiyon TIR’ı, 11–16 Mayıs tarihleri arasında 5 gün boyunca uğradığı kentlerde halkla buluşacak. Hipertansiyon TIR’ında ve illerdeki tüm sağlık ocaklarında gün boyunca kan basıncı ölçümleri yapılacak ve halka bilgilendirici broşürler dağıtılacak. Kampanyayla 15 bin kişiye ulaşılması hedefleniyor. 

Boehringer Ingelheim, Novartis, Pfizer, Omron ve Scania’nın desteğiyle düzenlenen kampanyayla, hipertansiyon sorununun büyüklüğüne dikkat çekilmesi, kamuoyunda farkındalığın artırılması ve hastalığın önlenmesi, tedavisi ve tedavi edilmediği takdirde doğabilecek sonuçlar konusunda bilgi aktarımında bulunulması hedefleniyor.

Hipertansiyon TIR’ı bu yıl 11 Mayıs’ta Ankara Kızılay Meydanı’nda ve Tandoğan meydanında, 12 Mayıs’ta İstanbul Eminönü Meydanı’nda, 13 Mayıs’ta İstanbul Kadıköy Meydanı ve 15 ve 16 Mayıs’ta da Antalya Cumhuriyet Meydanı’nda halkın tansiyonunu ölçerek hastalık hakkında bilgi verecek. Kampanya, 17 Mayıs Dünya Hipertansiyon Günü’nde tamamlanmış olacak ve elde edilen sonuçlar, düzenlenecek basın toplantısıyla duyurulacak. 2008 kampanyasının ayrıntılı verilerine ve hipertansiyonla ilgili detaylı bilgilere www.turkiyenintansiyonu.org ve www.turkhipertansiyon.org adreslerinden ulaşılabilir.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Acıbadem Mobil, sağlık hizmetlerini eve ve işe getiriyor

Acıbadem Mobil Sağlık Hizmetleri A.Ş., hastane ve tıp merkezlerini hastaların evine ve işyerine getiriyor. Ambulanslarla verilen acil hizmetlerin dışında evde...

Kapat