Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

29 Nisan 2009, Çarşamba 14:30

Acıbadem Mobil, sağlık hizmetlerini eve ve işe getiriyor

Acıbadem Mobil Sağlık Hizmetleri A.Ş. Genel Müdürü Dr. Özgür Turgay, doktor, hemşire ve paramediklerin dışında ara kadrolarda yeni iş imkanları yaratarak istihdama da katkıda bulunduklarını, şu anda 150 kişilik bir ekiple hizmet verdiklerini, 2009 yılı sonuna kadar yıl bu sayıyı 500’e çıkarmayı hedeflediklerini söyledi.

Hizmetlerin çeşitliliği bakımından örnek bir model oluşturduklarına değinen Dr. Özgür Turgay, “Biz sadece ambulans şirketi, evde bakım şirketi değiliz. Birçok hizmeti aynı çatı altında topluyoruz. En önemli gücümüz Acıbadem Sağlık Grubu. Çünkü grubun sektördeki 18 yıllık birikiminden yararlanarak, hastanelerde yapılan hizmeti minyatür hale getirip talep edenlerin evine ve işyerine getiriyoruz” diye konuştu.
 
Sistem akla gelebilecek tüm sağlık hizmetlerinin evde verilmesini kapsıyor. Uzun dönem bakım gerektiren kronik hastalıklar ve ciddi hastalıkların hastane ortamı oluşturularak başında bir hemşire ile evde takibi sağlanıyor. Girişimsel hemşirelik ile evde enjeksiyon, tansiyon ölçme, vital bulguların takibi gibi 7 gün 24 saat işin içinde olan, sağlığına yeterli zaman ayıramayanlara hem ucuz, hem zamanlarını verimli kullandıracak bir dünya yaratmak amaçlanıyor. Ayrıca bireysel ve kurumsal üyelik paketleri de var. İnsanlar istedikleri takdirde bireysel olarak bu paketleri alabiliyor. Üyelik paketlerinin tamamı kredi kartlarına 12 taksit, günlük 50 kuruştan başlayan fiyatlarla değişiyor. İçinde Acıbadem Sigorta ürünleri ve hastane hizmetlerinin de olduğu üyelik paketleri çok ciddi ilgi görüyor.
 
 

 


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Norvasc, 500 minik kalbi ısıttı!

Pfizer Kardiyovasküler Grubu, TOÇEV'in "Bir Şey Değişir, Her Şey Değişir" kampanyası kapsamında Anadolu'nun değişik yörelerinde okuyan 500 minik öğrenciye kıyafet...

Kapat