Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

Novartis'in desteğiyle düzenlenen "Hipertansiyon Acıları" yarışmasına başvuru süresi uzatıldı. 8 Ocak 2013, Salı 15:54

“Hipertansiyon Avcıları”na başvurular devam ediyor

2006 yılından bu yana, hipertansiyonun erken teşhisine ve kontrol altında tutulmasına dikkat çekmek üzere, Dünya Hipertansiyon Günü’nde çeşitli projeler gerçekleştiren Türk Kardiyoloji Derneği’nin (TKD) bu yılki projesi Novartis‘in desteği ile Mayıs 2012’de başlayan “Hipertansiyon Avcıları” yarışması. “İcat Çıkar, Sağlık Olsun” sloganı ile yola çıkan yarışmayı TKD, hem hipertansiyon hastalarının tedavisinin daha iyi sağlanması hem de hasta yakınlarında kan basıncı kontrol bilinci geliştirilmesi amacıyla düzenlenmiş bir fikir ve icat projesi olarak tanımlıyor.

Yarışma jürisinden isimlerin katılımları ile bugüne dek Bahçeşehir Üniversitesi, Marmara Üniversitesi ve Kadir Has Üniversitesi’nin Güzel Sanatlar Fakülteleri’nin Endüstriyel Tasarım Bölümlerinde düzenlenen söyleşiler ile öğrencilere tanıtılan yarışmada; jürinin değerlendirmesi sonucunda seçilecek olan ilk 20 eser yarışmanın internet sitesinde yayınlanarak halk oylamasına açılacak.

18 yaşını doldurmuş, Türkiye vatandaşı, herkesin katılımına açık olan yarışmada katılımcılardan ailelerinde ve çevrelerinde bulunan hipertansiyon hastası yakınları için, doktorlarının önerdikleri tedavilerini düzenli olarak uygulamalarını sağlayacak icatlar/fikirler geliştirmeleri isteniyor. Yarışmaya çizim, fotoğraf, fotokolaj vb. farklı görsel uygulamalarla katılmak mümkün.

"Hipertansiyon Avcıları"na başvurular devam ediyor

Başvuru süresinin 31 Ocak 2013 tarihine kadar uzatıldığı yarışma ile ilgili bilgilere hipertansiyonavcilari.com internet sitesinden ve apps.facebook.com/hipertansiyon sayfasından ulaşılıyor.

Yarışma jürisinde, Türk Kardiyoloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Ömer Kozan, Genel Sekreteri Prof. Dr. M. Kemal Erol, TKD Hipertansiyon Çalışma Grubu Başkanı Prof. Dr. Doğan Erdoğan, İrfan Sayar (Porof. Zihni Sinir), Endüstriyel Tasarımcı ve Eğitmen Hakan Gencol, Reklamcı/Kreatif Direktör Çağlar Gözüaçık ve Novartis Eğitim Müdürü Uzm. Dr. Çağlayan Aktaş yer alacak. Oylama sonucunda birinciye Yeni iPad, ikinciye Playstation 3, üçüncüye PS Vita, dördüncüye iPod Touch ve beşinciye de iPod Classic hediye edilecek.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
2013 PetStar Takvimi Fotoğraf Yarışması’nın yıldızları belli oldu!
2013 PetStar Takvimi’nin yıldızları belli oldu!

Pfizer Hayvan Sağlığı’nın 2013 PetStar Takvimi Fotoğraf Yarışması sonuçları belli oldu. Kullanıcıların verdikleri oylar ve jüri üyelerinin yaptıkları seçimler sonucunda...

Kapat