Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

18 Mayıs 2012, Cuma 14:02

“Hipertansiyon Avcıları” yarışması mucitlerini bekliyor

Hipertansiyonun erken teşhisine ve kontrol altında tutulmasına dikkat çekmek üzere Türk Kardiyoloji Derneği (TKD) tarafından 2006’dan beri “Dünya Hipertansiyon Günü”nde çeşitli projeler gerçekleştiriliyor.

Bu yıl da Dünya Hipertansiyon Günü aktiviteleri, “Hipertansiyon Avcıları” Yarışması çerçevesinde yürütülecek. TKD’nin başlattığı bu yarışma, hem hipertansiyon hastalarının tedavisinin daha iyi sağlanması hem de hasta yakınlarında kan basıncı kontrol bilinci gelişitirilmesi amacıyla düzenlenmiş bir fikir ve icat projesi. Yarışma tüm yaşlardan herkesin katılımına açık olmakla birlikte, ağırlıklı olarak gençlere sesleniyor.

Sosyal medya üzerinden genel tanıtımları yapılacak olan “Hipertansiyon Avcıları Yarışması”nın sloganı ise “İcat Çıkar, Sağlık Olsun!”. Yarışma katılımcılarından, ailelerinde ve çevrelerinde bulunan hipertansiyon hastası yakınları için, doktorlarının önerdikleri tedavilerini düzenli olarak uygulamalarını sağlayacak icatlar/fikirler geliştirmeleri isteniyor.

Çizim, fotoğraf, fotokolaj vb. uygulamalarla katılmanın mümkün olduğu yarışmaya başvurular www.hipertansiyonavcilari.com adresinden kabul ediliyor. Jüri değerlendirmesi için yarışmanın son katılım tarihi 25 Kasım.

'Hipertansiyon Avcıları' yarışması mucitlerini bekliyor

Yarışma jürisinde, Türk Kardiyoloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Ömer Kozan, Genel Sekreteri Prof. Dr. M. Kemal Erol, TKD Hipertansiyon Çalışma Grubu Başkanı Prof. Dr. Doğan Erdoğan, İrfan Sayar (Porof. Zihni Sinir), Endüstriyel Tasarımcı ve Eğitmen Hakan Gencol, Reklamcı/Kreatif Direktör Çağlar Gözüaçık ve Novartis Eğitim Müdürü Uzm. Dr. Çağlayan Aktaş yer alacak.

Jürinin değerlendirmesi sonucunda seçilecek olan ilk 20 eser yarışmanın internet sitesinden yayınlanarak halk oylamasına açılacak. Oylama sonucunda birinciye Yeni iPad, ikinciye Playstation 3, üçüncüye PSP Vita, dördüncüye iPod Touch ve beşinciye de iPod Classic hediye edilecek.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Selpak, “Tuvalete Merhaba” projesinin ikinci yılında anneleri bilgilendirmeye devam ediyor

İstanbul, Ankara ve İzmir'de kurulacak Selpak Tuvalete Merhaba Evleri'nde annelerle buluşan Selpak, çocuklara doğru kişisel hijyen alışkanlıkları kazandırmayı hedefliyor.

Kapat