Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

17 Mayıs 2012, Perşembe 18:48

Selpak, “Tuvalete Merhaba” projesinin ikinci yılında anneleri bilgilendirmeye devam ediyor

Selpak’ın, Prof. Dr. Bengi Semerci Enstitüsü işbirliğiyle hayata geçirdiği “Tuvalet Merhaba” eğitim projesi, Facebook’ta on binlerce annenin sorularını cevaplamaya devam ederken, üç şehirde dört farklı noktada Haziran sonuna kadar hafta sonları kurulacak olan “Tuvalete Merhaba Evleri” sayesinde annelere birebir yardımcı olacak. Projeye, milli voleybolcu Neslihan Darnel ile geçen yıl tuvalet eğitimini tamamlayan kızı Zeynep de destek veriyor.

Selpak Tuvalete Merhaba Evleri’nde, hem anneler 1-4 yaş arası çocuklarının tuvalet eğitimi için hazır olup olmadığını öğrenerek bu süreci keyifli ve rahat geçirmenin yollarıyla ilgili bilgi alacak, hem de çocuklar eğitmen desteğiyle tuvalet korkularını yenip, eğlenceli vakit geçirecek.

Selpak Tuvalete Merhaba Evleri'nde çocuklar eğitmen desteğiyle tuvalet korkularını yenip, eğlenceli vakit geçirecek.

“Amaç topluma doğru kişisel hijyen alışkanlıkları kazandırmak”

İstanbul Cevahir Alışveriş Merkezi’ne kurulan Selpak Tuvalete Merhaba Evi’nin açılışında konuşma yapan Eczacıbaşı İpek Kağıt Pazarlama Direktörü İçim Er, bu projeyle daha sağlıklı ve çağdaş bir Türkiye için annelere ve çocuklara doğru kişisel hijyen alışkanlıkları kazandırmayı amaçladıklarını belirtti:

“Tuvalet eğitimi doğal bir süreç olmakla beraber anne ve çocuk için oldukça önemli bir dönem. Selpak olarak bu dönemde annelerin doğru bilgiye ulaşmalarını sağlamak için bu platformu kurguladık. Bir yılı aşkın süredir annelere sosyal medya kanalıyla destek oluyoruz. Bu aydan itibaren de sosyal medyaya ek olarak gezici Selpak Tuvalete Merhaba Evlerini hayata geçiriyor ve annelerle buluşarak eğitimi yüz yüze veriyoruz.”

Konuşmasında ayrıca temizlik kağıdı tüketim rakamlarına da dikkat çeken Er, Türkiye’de kişi başına temizlik kağıdı tüketiminin yıllık 3 kilogramlık ortalamayla Batı Avrupa ortalamasından yaklaşık 5 kat daha az olduğunu, tuvalet kağıdı tüketiminin ise yıllık 1,5 kilogramla Avrupa ortalamasından 6 kat daha az olduğunu vurgulayarak daha gideceğimiz çok yol olduğunu belirtti.

Selpak,

“Yanlış eğitim çocukta güven eksikliği yaratır”

Prof. Dr. Bengi Semerci de açılışta yaptığı konuşmada doğru tuvalet eğitiminin öneminden söz etti. Uygun şekilde verilmeyen tuvalet eğitiminin, çocuğun bu süreci tamamlamasında yaratacağı zorluklarla birlikte başarısızlık ve kendine güven kaybını da beraberinde getirebileceğini belirten Semerci; eğitimin çocuğun gelişimine uygun şekilde, acele etmeden, başarma-başaramama üzerine vurgu yapılmadan, cezalandırmadan ya da büyük ödüller vermeden, doğal bir süreç içerisinde tamamlanabilmesinin çok önemli olduğunu söyledi.

Facebook’ta 45 binin üzerinde takipçisi var

Bengi Semerci Enstitüsü işbirliğiyle açılan facebook.com/Selpak adresinden 45 binin üzerinde anne deneyimlerini ve merak ettiklerini Prof. Dr. Bengi Semerci ile paylaşarak, çocuklarının tuvalet eğitimi sürecinde yapmaları ve yapmamaları gerekenleri öğrendi. Yoğun ilgi gören platforma her gün yeni anneler katılmaya devam ediyor.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Meprobamat içerikli ürünlerin kullanımına son verilmesine dair doktor bilgilendirme mektubu

Deva tarafından yayımlanan doktor bilgilendirme mektubunda, EMA'nın kararına işaret edilerek, meprobamat'ın kullanımına Türkiye'de de son verildiğinin altı çiziliyor.

Kapat