Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

Hasta ve Çalışan Güvenliği Sempozyumu, 16 Şubat'ta 13 Şubat 2013, Çarşamba 11:12

Hasta ve Çalışan Güvenliği Sempozyumu, 16 Şubat’ta

Dünyanın önde gelen medikal teknoloji firmalarından Becton Dickinson‘ın desteği ile düzenlenen Hasta ve Çalışan Güvenliği Sempozyumu, bu hafta sonu (16 Şubat, 2013) Conrad Hotel Beşiktaş, İstanbul’da gerçekleştirilecek.

Tüm gün sürecek etkinliğin açılış konferansında, İtalya İnfeksiyon Hastalıkları Ulusal Enstitüsü, Epidemiyloji ve Preklinik Araştırma Bölümü’nden Gabriella De Carli, güvenlik protokollerinin uygulanmasını anlatacak. Ardından, Konya Selçuk Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi’nden Emel Filiz, sağlık kuruluşlarında güvenlik kültürü üzerine bir konuşma yapacak.

Öğleden sonraki ilk oturumda söz alacak olan Ankara Üniversitesi İnfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Alpay Azap, sunumunda iğne batma yaralanmalarına nasıl yaklaşılması gerektiğini işleyecek. Azap’ın ardından söz alacak olan İstanbul Üniversitesi, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Tıbbi Biyokimya Anabilim Dalı Öğretim Üyeleri Dildar Konukoğlu ve Murat Bolayırlı, sırasıyla; laboratuvar güvenliği ve kazaları ile kan alma ve kan alma hatalarının laboratuvar sonuçlarına yansıması konularını ele alacak.

Ücretsiz olan etkinliğe katılım için Pınar Karabağ (530-7672831) ile iletişime geçebilirsiniz.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Galatasaray Ödülü Prof. Dr. Ahmet Gül'ün
Galatasaray Ödülü Prof. Dr. Ahmet Gül’ün

Galatasaraylılar Derneği'nin ülkemizin bilim, teknoloji, sanat ve kültür alanlarında yetiştirdiği kişilere destek vermek amacıyla geçtiğimiz yıl başlattığı Galatasaray Ödülü, bu...

Kapat