Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

Galatasaray Ödülü Prof. Dr. Ahmet Gül'ün 12 Şubat 2013, Salı 13:55

Galatasaray Ödülü Prof. Dr. Ahmet Gül’ün

İlkleriyle tarihte önemli bir yere sahip olan ve Galatasaray Lisesi mezunları için 13. Sınıf olarak kabul edilen Galatasaraylılar Derneği’nin ülkemizin bilim, teknoloji, sanat ve kültür alanlarında yetiştirdiği kişilere destek vermek amacıyla geçtiğimiz yıl başlattığı Galatasaray Ödülü, bu yıl tıp alanında verildi.

Bu yıl ikincisi verilen Galatasaray Ödülü’nün sahibi Romatoloji alanında ve Behçet Hastalığı, Ailevi Akdeniz Ateşi tedavilerinde başarılı çalışmaları ve tıp bilimine üstün katkıları nedeniyle Prof. Dr. Ahmet Gül oldu.

Galatasaray Ödülü’nün 2012 yılında tıp alanında verilmesiyle ilgili olarak Galatasaraylılar Derneği Başkanı Tevfik Bilge;

“Galatasaray Ödülü ile amacımız farklı alanlardaki çalışmaları ve bu çalışmalara gönül vermiş kişileri ödüllendirmek.”

dedi.

Bu yıl ikincisi verilen Galatasaray Ödülü'nün sahibi tıp bilimine üstün katkıları nedeniyle Prof. Dr. Ahmet Gül oldu.

Ahmet Gül’ün özellikle dünyada en çok Türkiye’de rastlanan Behçet hastalığı ve Ailevi Akdeniz ateşi ile ilgili sayısız çalışmasına dikkat çeken Bilge; Galatasaray Ödülü’nün, “Geçmişten Geleceğe Uzanan” değerleriyle Büyük Galatasaray Camiası’nın Türk bilim, sanat ve kültür dünyasına bir armağanı olduğunu belirtti.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Siemens Türkiye'ye yeni Sağlık Sektörü Lideri
Siemens Türkiye’ye yeni Sağlık Sektörü Lideri

Siemens Türkiye Sağlık Sektörü'nde 16 yıldır çeşitli görevler üstlenen Şevket On, Sağlık Sektörü Ülke Liderliğine atandı. On, Siemens'teki yeni görevinde,...

Kapat