Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

3 Kasım 2010, Çarşamba 13:39

Harekete Geç! Hikayeni Gönder

Dünyada olduğu gibi ülkemizde de meme kanseri görülme oranı çok yüksektir. Her 8 kadından birine meme kanseri tanısı konmaktadır. Erken teşhis ile iyileşme oranı %90’ ın üzerindedir.

Europa Donna Türkiye’nin (Türkiye Meme Hastalıkları Koalisyon Derneği), T.C. Sağlık Bakanlığı Kanserle Savaş Dairesi Başkanlığı ve Türkiye Meme Hastalıkları Dernekleri Federasyonu destekleri ve Novartis Onkoloji’ nin katkıları ile başlatmış olduğu "Harekete Geç! Hikayeni Gönder" kampanyası ile meme sağlığına ilişkin deneyimlerin paylaşılması yolu ile yaşanmış hikayelerden yola çıkarak bu hastalığı yaşayanlara ve yakınlarına umut aşılamak ve toplumu meme kanseri hakkında bilinçlendirmek amaçlanmaktadır.
 
Çok büyük zorluklardan gelip iktidarı ele geçiren efsane kadın; Mahpeyker Kösem Sultan’ı canlandıran Selda Alkor, bu kampanyada kadınlarla elele!
 
Türk sinemasının değerli sanatçısı Selda Alkormeme kanserinin erken tanısı ve farkındalığı katkı sağlamak üzere, kampanyanın yüzü olup, basın toplantısına katılarak, birinci seçilecek hikayenin yazarı ile bir akşam yemeği yiyerek ve illerdeki halk toplantıları için kampanyaya gönüllü destek verecektir.
 
Kampanyaya başvuru www.hikayenigonder.comMeme Hastalıkları Koalisyonu Derneği – Europa Donna Türkiye, Operatör Raif Bey Sok. 19 Mayıs Mahallesi No:26/3 Şişli-İstanbul). Son başvuru günü 31 Aralık 2010’dur. adresinden veya Europa Donna Türkiye posta adresine gönderim yolu ile yapılacaktır (
 
Hikayeler, Gazeteci-Yazar Meral Tamer, Prof. Dr. Gökhan Demir (Florance Nightingale Gayrettepe Medikal Onkoloji), Prof. Dr. Nuran Beşe (İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi-Radyasyon Onkolojisi Anabilim Dalı), Women’s Health Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Hande Tokmak ve Europa Donna Türkiye Başkanı Violet Aroyo’ nun katılımı ile oluşmuş bir seçici kurul tarafından değerlendirilecektir. Dereceye giren hikayeler 01 Şubat 2011 tarihinde saat 18.00 itibariyle kampanya web sitesinden duyurulacaktır. Seçici kurul tarafından seçilen ilk 10 hikayenin yazarlarına Europa Donna tarafından çeşitli ödüller verilecektir. Birinci seçilecek hikayenin yazarı İstanbul’da Selda Alkor ve Violet Aroyo ile birlikte bir akşam yemeği yiyecektir. Birinci, ikinci ve üçüncü hikayelerin sahiplerine birer yürüyüş bandı hediye edilecek, takip eden yedi hikayenin sahibine ise Women’s Health Dergisi bir yıllık ücretsiz abonelik hediye edecektir. Kampanya detayları için www.hikayenigonder.com adresini ziyaret edebilirsiniz.
 
Europa Donna’nın mesajı: “Lütfen hikayenizi bizimle paylaşın, yaşadıklarınızla diğer yaşamlara umut olabilirsiniz. Sizin veya yakınlarınızın hikayesi, bir başka hikayenin mutlu sonla bitmesini sağlayabilir.”
 
Kampanya kapsamında 4 ilde uzmanlarca meme kontrolü, meme kanseri teşhisi/tedavisi hakkında halka açık ücretsiz bilgilendirme toplantıları yapılacaktır.

 


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Lilly’den “Diyabet Sohbetleri”

Lilly İlaç, Dünya Diyabet Günü etkinlikleri çerçevesinde 5-6-7 Kasım'da İstanbul, Ankara ve İzmir'deki alışveriş merkezlerinde kuracağı standlarla, diyabet hastaları ve...

Kapat