Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

20 Mart 2012, Salı 16:40

“Halk Sağlığı Hizmet Ödülü” Ayhan Şahenk Vakfına verildi

Ayhan Şahenk Vakfı bu ödüle, 1997 yılında başlatarak bugüne kadar aralıksız sürdürdüğü ve 400 bin kişinin ücretsiz olarak yararlandığı “Gezici Sağlık Projesi” ile layık bulundu. Ödülle, İstanbul’da Temel Sağlık Hizmetleri alanında önemli katkıları olan, iz bırakan çalışmalar yapan, gerçek ya da tüzel kişileri ödüllendirerek halk sağlığının gelişmesine katkıda bulunmak amaçlanıyor.

Seçici Kurul, ödülün Ayhan Şahenk Vakfı’nın “Gezici Sağlık Çalışması Projesi”ne veriliş gerekçesini:

“İstanbul gibi büyük bir kentte, kentleşmenin tam tamamlanmadığı zamanlarda planlanmış, hedef kitlesi yaygın, çalışmalarını sadece tarama düzeyinde tutmadan, mümkün oldukça çözüme götüren, sürekliliği olan, kurumlarla işbirliği içinde yürütülen ücretsiz bir hizmet olması”

şeklinde açıkladı.

15 kişilik Seçici Kurul,başta İstanbul’daki Tıp Fakülteleri, İl Sağlık Müdürlüğü, İstanbul Tabip Odası ile sağlık alanında çeşitli dallarda hizmet veren kurum ve kuruluşların temsilcilerinden oluşuyor.

Vakfın ödülü, Tıp Haftası etkinlikleri çerçevesinde, 17 Mart cumartesi günü, İ.Ü.Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Cemi Demiroğlu Oditoryumu’nda yapılan törenle verildi.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Fortune’a göre 2012’nin en beğenilen ilaç şirketleri Novartis, Abbott ve BMS

Fortune dergisinin her yıl yayınladığı "Dünyanın En Beğenilen Şirketleri" sıralamasında bu yıl ilaç firmaları arasında Novartis birinci, Abbott iknci ve...

Kapat