Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

7 Nisan 2014, Pazartesi 17:06

Gürcistan’a ilaçla giriş yasağı başladı

Gürcistan “Böyle uygulama olur mu” denilecek türden bir kanunla gündemde. O uyarıya göre ülkeye ilaçla giriş yapmak yasak… Üstelik bu kural 9 Türk vatandaşı da oldukça zor duruma soktu. ‘Gürcistan’a ilaç ile girmeyin’ uyarısına rağmen bir haftada 9 Türk ülkeye ilaç ile girdikleri için tutuklandı.

Gürcistan hükümetinin getirdiği yeni kanunlar Türk vatandaşlarının başına dert oldu. Gürcü hükümetinin yeni uygulamaya koyduğu kanunlar ile Gürcistan’a giriş yapan yabancıların üzerinden ilaç çıkması durumunda o kişiler tutuklanıyor.

Tutukluluk süresi içinde ilaçların laboratuvar incelemesi yapılarak ilaçların içerisinden Gürcistan’da kullanımı yasak olan etken maddeler çıkması halinde kişilere 1 yıldan 3 yıla kadar hapis ve 20 bin Lari’yi bulan para cezaları veriliyor.

Durumdan habersiz 9 Türk vatandaşı üzerlerinde bulunan ağrı kesici ve grip ilacı gibi ilaçlar ile Gürcistan’a girmek isterken gözaltına alınarak tutuklandılar. 9 Türk ödenen kefaletler ile serbest kalırken, yargılanmaları sürüyor. 9 Türk vatandaşının yargılanmaları tamamlanana kadar Gürcistan’dan ayrılmaları yasak.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Corona virüsünden ölenlerin sayısı 66’ya çıktı

Suudi Arabistan Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, hastalığa yakalanan iki kişinin daha öldüğü, böylece bu virüsten ölenlerin sayısının 66'ya çıktığı bildirildi....

Kapat