Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

16 Mart 2011, Çarşamba 14:21

Güncel Rehberler ve Pratik Yaklaşımlar e-kongresi yapıldı

Tıp ve bilim dünyasında yaşanan en son gelişmelerin yakından takip edilerek, kısa zamanda toplumun kullanımına sunulması, birçok hastalığın kontrol altına alınmasında ve tedavisinde büyük önem taşıyor. Ancak, hekimlerin yoğun çalışma temposu nedeniyle bilimsel kongrelere katılmakta yaşadığı sıkıntılar, bu birikimin topluma aktarılmasını önemli ölçüde engelliyor.

Bu gerçekten yola çıkarak “kongreye gitmeye zamanım ve imkanım yok” diyen hekimler için Türk İç Hastalıkları Uzmanlık Derneği (TİHUD) tarafından düzenlenen ve Pfizer’in destek verdiği ‘Güncel Rehberler & Pratik Yaklaşımlar” e-kongresi 13 Aralık 2010’da başlatıldı. İki ay süreyle açık kalan ve www.dahiliye360.com adresinde gerçekleşen kongre, normal bir kongrede olduğu gibi 4 günlük bir bilimsel programdan oluşuyor.

İç hastalıkları alanında 2010 yılı içerisinde yaşanan bilimsel gelişmelerin paylaşıldığı ve iç hastalıkları uzmanlığının gelecek vizyonunun çizildiği e-kongre, yaklaşık iki ay boyunca hekimler tarafından takip edildi. 13 Aralık 2010’da başlayan ve hekimlerin yoğun ilgisi ve yüksek katılımı üzerine 21 Şubat 2011 tarihine kadar uzatılan e-kongre ile toplam 3000’den fazla hekime ulaşıldı. E-kongreye katılan hekimlerin yaklaşık 1.000’i iç hastalıkları ve yan dallarının uzmanlarından oluşuyor. Katılımcıların %50’si 5 büyük ilden katılan hekimlerden oluşurken, sisteme ortalama 6 kez giriş yaptıkları görülüyor.

Türk İç Hastalıkları Uzmanlık Derneği Başkanı Prof. Dr. Erdal Akalın, e-kongreye hekimlerin gösterdiği ilgiden duydukları memnubiyeti dile getirirken, iç hastalıkları uzmanlığının güncel tıptaki bilgi birikimi nedeni ile sürekli değişen ve gelişen dinamik bir alan olduğunun da altını çizdi. Akalın; “İç hastalıkları alanında dünyadaki son gelişmelerin paylaşılması ve bilgilerin güncellenmesi, uzmanlarımızın en yüksek kalitede sağlık hizmeti sunabilecek bilgi, yetkinlik, güvenilirlik ve sorumluluk düzeyine ulaşmalarına büyük katkı sağlamakta. Bu doğrultuda, Pfizer’in katkılarıyla gerçekleştirilen e-kongre ile, uzmanlarımızın bu amaçlara ulaşmalarına ve sürekli profesyonel gelişme içinde olmalarına yardımcı olduğumuz için büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Kariyer.net “İnsana Saygı Ödülü” bu yıl da Daiichi Sankyo’da

Daiichi Sankyo Türkiye ülkemizin en köklü işe alım portallarından olan Kariyer.net'ten işe alım fonksiyonlarında gösterdiği özenin karşılığı olarak "İnsan'a Saygı...

Kapat