Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

17 Haziran 2011, Cuma 19:42

GSK’nın “Turuncu Hattı” açıldı

GlaxoSmithKline (GSK) başta eczacılar olmak üzere sağlık sektöründeki profesyonellerin doğru bilgilenmesini desteklemek, ürünlerle ilgili yan etki ve şikayet bildirimlerinin iletilebilmesi amacıyla çağrı merkezi kurdu. GSK, Turuncu Hat ile sağlık hizmetleri zincirinin en önemli halkalarından biri olan eczacıların ilaçlar hakkında bilgi almalarına katkıda bulunacak. Ayrıca 444 5 475 (444 5 GSK) numaralı telefonu arayan eczacılar ve hekimler GSK ilaçlarıyla ilgili sorularını, mesajlarını, yan etki ve şikayet bildirimlerini Turuncu Hat’a iletebilecekler.

“Turuncu Hat” uygulaması ile ilaçların belirli bir tarih aralığında sunulduğu ve stoklarla sınırlı olduğu durumlar veya uygulamalar hakkında eczanelerin hızla bilgilendirilmesi de mümkün olacak. Böylece uygulamalardan haberdar olan eczacılar hızla siparişlerini vererek hastalarına hizmetlerinde herhangi bir aksama yaşamayacaklar.

Mevsimsel açıdan önem taşıyan ilaç ve aşıların, örneğin grip aşısının, ne zaman eczanelere ulaşacağı gibi bilgiler de Turuncu Hat üzerinden paylaşılacak.

Kullandıkları GSK ürünleri ile ilgili yan etki ve olası ürün şikâyetlerini iletmek isteyen hastalar da “Turuncu Hat”tan yararlanabilecekler. GSK yetkililerine iletilmek istenen mesajlar bu hatta bırakılabilecek.

“Turuncu Hat”tın hizmete girmesiyle ilgili bir değerlendirme yapan GSK Türkiye Medikal Direktörü Dr. İpek Yürekoğlu şunları söyledi:

“GSK olarak ilaç ve sağlık hizmetlerindeki sorumluluklarımızı büyük bir hassasiyetle yerine getiriyoruz. Bunların başında, sektöre sunduğumuz hizmetlerin kalitesini sürekli yükseltmek geliyor. Bu konuda çıtayı yüksek tutmaya devam edeceğiz. Turuncu Hat bu yaklaşımımızın bir sonucudur. Bu uygulama ile sektörde çok ihtiyaç duyulan doğru ve hızlı bilgilendirme konusunda önemli bir adım atmış olduk. Turuncu Hattın sağlık sektörüne büyük katkıları olacağına inanıyorum.”


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Avrupa Ortodonti Kongresi ilk kez Türkiye’de gerçekleşecek

Avrupa Ortodonti Derneği'nin 104 yıllık tarihinde ilk kez bir Türk ortodontistin başkanlığı üstlenmesi nedeniyle İstanbul'da yapılacak kongre, bin 41 bildiri...

Kapat