Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

17 Haziran 2011, Cuma 19:22

Avrupa Ortodonti Kongresi ilk kez Türkiye’de gerçekleşecek

Avrupa Ortodonti Derneği tarafından 87’ncisi düzenlenecek Avrupa Ortodonti Kongresi (87th Congress of the European Orthodontic Society – EOS 2011) 19–23 Haziran tarihleri arasında ilk kez Türkiye’de gerçekleşecek. Organizasyonu Avrupa Ortodonti Derneği Başkanı Prof. Dr. Nejat Erverdi ve Kongre Sekreteri Prof. Dr. Ahu Acar tarafından yürütülen ve dünyanın en önemli ortodontistlerini İstanbul’da buluşturacak kongreyi, 3 binin üzerinde katılımcı izleyecek. Avrupa Ortodonti Derneği’nin 104 yıllık tarihinde ilk kez bir Türk ortodontistin başkanlığı üstlenmesi nedeniyle İstanbul’da yapılacak kongre, bin 41 bildiri başvurusuyla farklı bir rekora imza attı.

Dünyanın yakından takip ettiği ortodonti uzmanlarını İstanbul’da ağırlayacak Avrupa Ortodonti Kongresi’nin açılışı 19 Haziran 2011, Pazar günü yapılacak. Kongrenin kapanışında derneğin ilk Türk başkanı Prof. Dr. Nejat Erverdi, görevini İspanyol David Suarez Quintanilla’ya devredecek.

Ortodonti ile ilgili son gelişmelerin katılımcılara aktarılacağı kongre sırasında, Amerikalı bilim adamı Prof. Dr. Ravindra Nanda’ya Sheldon Friel ödülü verilecek ve Prof. Dr. Ravindra Nanda kongrenin açılış oturumunda Sheldon Friel anısına bir sunum yapacak. Kongrenin açılışında Anadolu Ateşi de bir performans sergileyecek.

Kongrede, Prof. Dr. Jeff Okeson, Prof. Dr.Bakr Rabie, Prof. Dr. Domingo Martin, Prof. Dr. Lucia Cevidanes, Prof. Dr. Juan Martin Palomo, Prof. Dr. Albino Triaca, Prof. Dr. Hyo-Sang Park, Prof. Dr. Dieter Drescher, Prof. Dr. Serge Dibart, Prof. Dr. Marco Rosa gibi dünyanın en tanınmış ortodonti uzmanları konuyla ilgili son gelişmeleri anlatacak. 87. Avrupa Ortodonti Kongresi’nde Prof Dr. Nazan Küçükkeleş ve Prof. Dr. Serdar Üşümez de ortodonti ile ilgili Türkiye’deki uygulamalar hakkında bilgi verecek.

87. Avrupa Ortodonti Kongresi, 19–23 Haziran tarihleri arasında Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşecek.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
İki yeni çalışmanın sonuçları rotavirüs aşılarını intussusepsiyon riski ile ilişkilendiriliyor

NEJM ve Vaccine'de yayınlanan çalışmalardan elde edilen sonuçlara göre yeni nesil rotavirüs aşıları da intussusepsiyon riskini küçük ama ölçülebilen düzeyde...

Kapat