Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

5 Haziran 2012, Salı 18:38

GSK’nın iPad uygulaması proDG, bir uluslararası ödül daha aldı

GlaxoSmithKline (GSK) Türkiye’nin hekimler ve diğer sağlık profesyonellerine yönelik olarak geliştirdiği iPad yazılımı proDG, yeni bir uluslararası ödül daha kazandı. Bilişim teknolojileri alanında dünyanın saygın dergilerinden biri olan CIO Magazine tarafından her yıl düzenlenen “CIO 100 Awards” yarışmasında GSK Türkiye proDG ile ödüle layık görüldü.

Tüm dünyadan şirketlerin başvurusuna açık olan bu yarışmada bilişim teknolojilerini en yenilikçi şekilde kullanarak fark yaratan ve rekabet avantajı elde eden 100 şirket ödüllendiriliyor. Yapılan başvurular CIO Magazine’in jüri uzmanları tarafından titizlikle değerlendiriliyor ve kapsamlı bir şekilde inceleniyor. Yüzlerce başvuru üzerinde yapılan değerlendirmeler sonucunda 2012’nin en yenilikçi 100 şirketi arasında GSK Türkiye de proDG ile yer aldı.

Dereceye giren 100 şirketin ödülleri ABD’de California Rancho Palos Verdes’te 21 Ağustos 2012 Salı günü düzenlenecek bir törenle verilecek.

İkinci uluslararası ödül

proDG geçen yıl da, dünyanın en saygın ödül organizasyonlarından biri olan International Business Awards yarışmasında “Uygulamalar ve İnteraktif Medya/Satış” kategorisinde ödül kazanmıştı.

2011’e 40’tan fazla ülkeden, 3 bini aşkın başvuru yapılan International Business Awards, Yunancada “taçlandırılmış” anlamına gelen sözcüğün kısaltılmış hali olan “Stevie Awards” olarak da biliniyor. “Stevie” ödülleri verilirken, şirket ve organizasyonlar yıl içindeki performansları, başarıları ve sosyal yaşama katkıları ile değerlendiriliyor.

Bölgesel üssü ülkemizde konumlandırılan GSK Ortadoğu ve Afrika Bölgesi’nin Bilgi İşlem İş Ortağı Berke Menekli, CIO 100 Awards ödülü ile ilgili olarak şunları söyledi:

“GSK Türkiye en yeni teknolojileri en etkin şekilde kullanarak yenilikçi çözümler geliştiriyor. Böylece hizmet kalitemizi sürekli yükseltiyor ve paydaşlarımızla ilişkilerimizi geliştiriyoruz. proDG, GSK’nın yenilikçi yaklaşımının ve teknolojiyi etkin kullanmaya verdiği önemin güzel bir örneğini oluşturuyor. Bu uygulamamamızın sadece Türkiye’de değil, uluslararası platformlarda da takdir ediliyor olması bizi mutlu kılıyor ve başka yenilikçi çözümler geliştirmek için şevkimizi artırıyor. Bu alanda çalışmalarımız artan bir tempo ile sürecek.”

GSK'nın iPad uygulaması proDG, bir uluslararası ödül daha aldı

proDG ile farklı hekim gruplarının ihtiyaçlarına göre düzenlenen bilgilendirici broşürler, tanıtım uzmanları tarafından hekimlere çevrimiçi olarak ulaştırılıyor. Ekiplerin sürekli çevrimiçi kalması sayesinde, hekimler yeni bilgilerle ilgili sorularını da yine çevrimiçi olarak yöneltebiliyor ve hızlı bir biçimde yanıt alıyorlar.

Uygulama ile hekimlere özel ve kaliteli bilgiler hızla iletilirken, hekimlerin zamanı da en etkin şekilde değerlendirilmiş oluyor. Tanıtım uzmanları bu şekilde hekimleri ve diğer sağlık profesyonellerini bilgilendirme görevlerini eskisinden daha etkin ve verimli bir şekilde yerine getirebiliyorlar.

proDG, GSK tanıtım uzmanlarının daha verimli ve odaklı bir ortamda çalışmalarını sağlıyor. Ekiplerin eğitimleri ve sınavları bulundukları yerlerde çevrimiçi olarak gerçekleştiriliyor. Teknolojinin katkısıyla tanıtım uzmanlarının mesleki bilgilerinin hızla gelişmesi ve motivasyonlarının artırılması hedefleniyor.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Alvimedica’ya sosyal sorumluluk ödülü

Alvimedica, Sağlık Gönüllüleri-Türkiye (SG-T) tarafından "Kalp Sağlığı Alanında Sosyal Sorumluluklarını En İyi Yerine Getiren Sağlık Kuruluşu Ödülü"ne layık görüldü.

Kapat