Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

5 Haziran 2012, Salı 17:12

Alvimedica’ya sosyal sorumluluk ödülü

Sağlık Gönüllüleri-Türkiye’nin (SG-T) “Kalp Sağlığında Sosyal Sorumluluk Ödülleri”nin 6.’sı gerçekleşti. Ankara Ramada Plaza Oteli’nde düzenlenen gecede ödüller sahiplerini buldu. “Kalp Sağlığı Alanında Sosyal Sorumluluklarını En İyi Yerine Getiren Sağlık Kuruluşu” kategorisindeki ödüle, Türkiye’nin yenilikçi medikal teknolojilerde dünya markası Alvimedica layık görüldü.

Sağlık Bakanlığı, Avrupa ve Türk Kardiyoloji Derneklerinin ortaklaşa gerçekleştirdiği; ambulanslarda ve kalp krizi vakalarına müdahaleler sırasında, acil servislerde sürekli çalışan anjiyo cihazının bulundurulması; bu vakalara acil müdahale için uzman doktor, hemşire ve teknisyenlerin dönüşümlü ama 24 saat sistemiyle çalışmasının sağlanması; konuyla ilgili sağlık ekibinin girişimsel kardiyoloji simülasyon eğitimleri gibi çalışmaları içeren “Yaşam için stent” (Stent For Life) projesine verdiği önemli destekle ödüle layık görülen Alvimedica’nin ödülünü firmanın CEO’su Cem Bozkurt aldı.

Alvimedica CEO’su Cem Bozkurt ödül töreninde yaptığı konuşmasında,

“Sürdürülebilir büyüme ve kurumsal sorumluluk bilincine büyük önem veriyoruz, bu paralelde titizlikle çalışıyoruz. Bu görüş doğrultusunda da, Stent For Life gibi uluslararası projelere destek sağlıyoruz, önemli birliklerde yer alıyoruz. Geçtiğimiz ay, şirketler için bir rehber oluşturması amacıyla, insan hakları, çalışma şartları ve çevre gibi konular etrafında şekillenen 10 temel ilkeyi hayata geçiren Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi’ni imzaladık. Bu sözleşme ile Alvimedica’nın insan hakları, çalışma şartları, çevre sağlığı dahil tüm sorumluluklarının bilincinde; içinde yaşadığı toplumun gelişimine, değişimine katkı sağlamayı hedefleyen kurumsal kimliğinin altını bir kez daha çizmiş olduk. Bugün aldığımız kalp alanında sosyal sorumluluklarını en iyi yerine getiren sağlık kuruluşu ödülü ile çalışmalarımızın sonucu almaya başladığımızı görüyor ve bundan büyük mutluluk, onur duyuyoruz. Alvimedica olarak bu alanda çalışmalarımızı daima sürdüreceğiz.”

dedi.

Kalp Sağlığında Sosyal Sorumluluk Ödülleri sahipleri

Alvimedica’nın ödülünü sunan SG-T Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Engiz de yaptığı konuşmada;

“Birçok kurum ve kuruluş kendi alanlarında önemli projeler yürütüyorlar, çalışmalar gerçekleştiriyorlar. Ama ülkemizde özellikle sağlık alanında sosyal sorumluluk projelerinin arttırılmasına çok ciddi bir şekilde ihtiyaç var. Biz bu alanda daha fazla proje üretilmesini teşvik etmek için elimizden geleni yapıyoruz. 2007 yılından beri düzenlediğimiz bu etkinliğimizle bu alandaki projelerin daha çok artırılmasına öncülük etmeyi hedefliyoruz. Bu yıl en önemli sağlık konularından birine dikkat çekmek istedik, ana temamızı ‘Kalp Sağlığı’ olarak belirledik. Birçok proje geldi. Hepsi çok değerliydi ama hem proje olarak hem de uygulamadaki başarı kriterlerine göre ödül alacak kurum ve kuruluşları, kişileri değerlendirdik. Ödül alan tüm kurum ve kuruluşları, kişileri kutluyor, diğer kurum ve kuruluşlara örnek teşkil etmesini diliyoruz.”

dedi.

Sağlık Gönüllüleri Türkiye Derneği’nin kalp sağlığı alanında ödül alan diğer kişi ve kuruluşlar ise şöyle sıralandı:

Yaşam Boyu Başarı Ödülü:

 • Prof. Dr. Aydın Aytaç

Kalp Sağlığı Alanında Sosyal Sorumluluklarını En İyi Yerine Getiren Kuruluş Kategorisi:

 • Becel – “Kalbini Sev” Projesi

Kalp Sağlığı Alanında Sosyal Sorumluluklarını En İyi Yerine Getiren Sivil Toplum Örgütü Kategorisi:

 • Türk Kardiyoloji Derneği
 • Atriyal Fibrilasyon Derneği

Kalp Sağlığı Alanında Sosyal Sorumluluklarını En İyi Yerine Getiren Sağlık Kuruluşu Ödülü Kategorisi:

 • Alvimedica, Türkiye
 • Servier İlaç
 • Sanofi Türkiye

Kalp Sağlığı Alanında Sosyal Sorumluluk Özel Ödülleri:

 • Doç. Dr. Yaman Zorlutuna & Doç. Dr. Can Özer (Bayındır Sağlık Grubu)
 • Prof. Dr. Tayyar Sarıoğlu (İstanbul Kalp Cerrahisi Vakfı Başkanı)
 • Prof. Dr. Bingür Sönmez
 • Prof. Dr. Mehmet Öz
 • Prof. Dr. Cevdet Erdöl (TBMM Sağlık, Aile, Çalışma Ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı)
 • Doç. Dr. Oğuz Taşdemir

SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Medisana, CeBIT 2012’de IT-İnovasyon ödülü kazandı

Hannover'da düzenlenen 2012 CeBIT'de "Initiative Mittelstand IT-Innovation" ödüllerinin dokuzuncusu gerçekleştirildi.

Kapat