Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

27 Haziran 2011, Pazartesi 20:16

Göz Nurunu Koruma Vakfı’nın ekibi Kosova’da göz taraması gerçekleştiriyor

Göz Nurunu Koruma Vakfı Yönetimi ile Kosova Sağlık Bakanlığı yetkilileri arasında “Sağlık Turizmi” alanında gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında ücretsiz göz sağlığı taraması da bulunuyor. Prishtine, Kline, Ferizaj, Gjakove, Gjilan, Skenderaj, Peje, Prizren şehirlerindeki okullarda yapılan taramalarda halka yönelik hizmet te sunuluyor. Kosova Sağlık Bakanı Sn. Dr. Ferid Agani’nin de ziyaret ettiği göz taramaları, Göz Nurunu Koruma Vakfı’dan Op. Dr. İbrahim Sayın, Op. Dr. Murat Ferliel ve tarama ekibi ile Kosovalı göz doktorlarının gözetiminde, vakfa ait tarama aracında gerçekleştiriliyor.

Türkiye’de göz sağlığının öncülüğünü yapan vakfın bünyesinde Bayrampaşa Göz Hastanesi, İdealtepe Göz Merkezi ve Yıldırım Göz Merkezi (Bursa) bulunuyor. Bu hastane ve şubelerde yılda 90.000-100.000 muayene, 5.000-6.000 ameliyat ve 15.000-17.000 çeşitli müdahaleler kar amacı gütmeden gerçekleştiriliyor.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
GODE, sağlık sektörüne girdi

2002 yılından bu yana farklı sektörlerde birçok saygın firmaya hizmet vermiş olan GODE, sağlık sektöründen yeni markalarla deneyimlerini paylaşmak üzere...

Kapat