Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

26 Haziran 2014, Perşembe 10:33

Google sağlık alanına “Google Fit” ile giriyor

Google yeni uygulama servisi Google Fit, Google I/O etkinliğinde duyuruldu. 

Google Fit adı verilen yeni servis, akıllı bileklik ve akıllı saatler gibi giyilebilir cihazlar veya akıllı telefonun donanımından yararlanarak uyku düzeninizin, kalp ritminizin, spor şekillerinin kaydını tutacak ve bu sayede daha sağlıklı bir yaşam sürmeye yardımcı olacak. Shiftdelete’in haberine göre; temelde sağlık ve spor asistanı olarak çalışacak olan Google Fit, diğer sağlık ve spor uygulamalarına çalışmaları için gerekli veriyi de sağlayacak. Google Fit Android’in yeni sürümüne entegre biçimde kullanıcıların beğenisine sunulacak.

Google yeni servisini daha tanıtmadan alanında uzman birçok şirket ile anlaşma sağladı. Google Fit uygulaması ile uyumlu cihazlar, donanımlar ya da yazılımlar üretecek şirketlerin listesini de yayınladı. Listede Motorola, LG, HTC, Nike, Adidas, Noom ve İntel gibi önemli şirketler de bulunuyor.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı kuruluyor

Merkezi İstanbul olan Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı kurulmasını öngören tasarı, TBMM Sağlık Komisyonu'nda kabul edildi. Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı kurulmasını...

Kapat