Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

26 Mayıs 2011, Perşembe 20:06

Geleneksel “Bayındır Tıp Ödülleri” yeni sahiplerini arıyor

21. yüz yılda genç Türkiye Cumhuriyeti’nin temel hedefleri arasında, bilgi toplumu olmak ve uluslararası düzeyde daha saygın bir noktaya gelmek yer alıyor. Tıp alanındaki bilimsel araştırmalar bu hedeflere ulaşmada önemli katkılar sağlıyor. Öte yandan bilimsel çalışmalar ve gelişmeler bilim insanlarına sunulan desteklerle gerçekleşebiliyor. Türkiye’nin sağlık alanındaki öncü kuruluşlarından Bayındır Sağlık Grubu bu bakış açısıyla düzenlediği, hizmet, bilim, teşvik ve araştırma dallarını kapsayan Bayındır Sağlık Grubu Tıp Ödülleri ile 1996 yılından bu yana bilim insanlarımıza destek olmaya devam ediyor.

Türkiye Cumhuriyeti uyruklu tıp eğitimi almış bilim insanlarının tıp alanındaki seçkin araştırma, çalışma ve hizmetlerini kamuoyuna duyurmak ve bilimsel çalışmalarını teşvik etmek amacıyla Bayındır Sağlık Grubu tarafından hizmet, bilim, teşvik ve araştırma desteği olmak üzere dört dalda ödül veriliyor.

Son başvuru tarihi 30 Temmuz 2011 olan Bayındır Sağlık Grubu Tıp Ödüllerine başvurular, Türk İç Hastalıkları Derneği Başkanı Prof. Dr. Erdal Akalın, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları A.B.D. Öğretim Üyesi Prof. Dr. Murat Akova, VKV Amerikan Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Onursal Başkanı Prof. Dr. Aydın Aytaç, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Hematoloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Meral Beksaç, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Emekli Öğretim Üyesi Prof. Dr. Aytemiz Gürgey, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Farmakoloji A.B.D. Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa İlhan, Ankara Üniversitesi Nöroşirurji A.B.D. Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yücel Kanpolat, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Emekli Öğretim Üyesi Prof. Dr. Altan Onat, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroşirurji A.B.D. Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tunçalp Özgen, Koç Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şevket Ruacan, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları A.B.D. Öğretim Üyesi Prof. Dr. Özden Sanal, Bayındır Sağlık Grubu Tıbbi Direktörü Doç. Dr. Yaman Zorlutuna’dan oluşan komisyon tarafından değerlendirilecek.

Ankara’nın güvenilir sağlık kuruluşlarından biri olan Bayındır Sağlık Grubu, hizmet kalitesini İçerenköy’de açtığı tam teşekküllü hastane ve Levent’te açtığı Tıp Merkezi ile İstanbul’a da taşıdı. Bu nedenle Bayındır Sağlık Grubu, Tıp Ödülleri törenini bu yıl ilk kez Ankara yerine İstanbul’da gerçekleştirme kararı aldı.

Başvuru ile ilgili detaylı bilgiye Bayındır Hastanesi resmi web sitesi üzerinden ulaşılabilirsiniz.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Organ ve Doku Nakli Hizmetleri Yönetmeliği’nde değişiklik

Organ ve Doku Nakli Hizmetleri Yönetmeliği'nde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik yayımlandı. Yaz dönemiyle birlikte, Ankara'nın sağlık ve ilaç mevzuatı gündemi...

Kapat