Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

24 Temmuz 2014, Perşembe 16:46

Filistin’e ilaç yardımı 10 milyon lirayı aştı

Sosyal Güvenlik Kurumu önderliğinde Filistin için başlatılan ilaç yardım kampanyasında toplanan paranın 10 milyon lirayı aştığı bildirildi.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) önderliğinde Filistin için başlatılan ilaç yardım kampanyasında toplanan paranın 10 milyon lirayı aştığı bildirildi. 

SGK’dan yapılan yazılı açıklamada, sağlık sektöründe faaliyet gösteren hastane, dernek, federasyon ve ilaç üreticisi firmalar tarafından da desteklenen Filistin’e yönelik düzenlenen ilaç yardım kampanyasında toplanan miktarla ilgili bilgi verildi. 

Türk Kızılayının İstanbul depolarında toplanan ilaç ve tıbbi malzemelerin, Gazze’ye ulaştırılabilmesini teminen, ilgili makamlardan resmi izin alma sürecinin devam ettiği kaydedilen açıklamada, “Filistin’e ilaç yardımı için toplanan miktar, 10 milyon lirayı aşmıştır. Hava sahasının kapalı olması nedeniyle ilaç yardımı ihtiyaç sahiplerine henüz ulaştırılamamıştır. Yardımın deniz yoluyla taşınabilmesi yönünde Dışişleri Bakanlığınca diplomatik çabalar sürdürülmektedir” denildi.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Sağlık çalışanına bir maaş ikramiye talebi

Sağlık çalışanlarına bir maaş tutarında bayram ikramiyesi ödenmesi için Sağlık Bakanlığı’ndan talepte bulunuldu. Gerek maruz kaldıkları şiddet, gerekse atama ve...

Kapat