Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

2 Mart 2012, Cuma 19:14

Figen Bilgen, Sandoz Türkiye Pazarlama Direktörü olarak atandı

Kaliteli ve uygun fiyatlı ürünleri ile eşdeğer ilaç pazarının öncü ismi, ilaçta ihracat şampiyonu Sandoz Türkiye’de Pazarlama Direktörlüğü görevine Figen Bilgen atandı. Firma tarafından yapılan duyuruya göre, 2 Ocak itibariyle görevine atanan Bilgen, pazarlama stratejilerinin geliştirilmesi ve uygulanmasından sorumlu olacak ve bu doğrultuda saha ekibi ve müşterilerle yakın çalışacak.

Figen Bilgen hakkında

Ortadoğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü’nden 1990 yılında mezun olan Bilgen, kariyerine 1990 yılında Yapı Kredi Bankası’nda Junior Ürün Müdürü olarak başladı. Ardından Pfizer İlaçları‘nda 1992-2008 yılları arasında sırasıyla Tıbbi Tanıtım Sorumlusu, Ürün Müdürü, Grup Ürün Müdürü (anti-infektif), Eğitim ve Gelişim Departman Müdürü, Satış ve Pazarlama Müdürü (merkezi sinir sistemi), Karlılık Geliştirme Müdürü, Strateji, Bilgi ve Planlama Departman Müdürü, İş Birimi Müdürü, Grup Pazarlama Müdürü (Üroloji, Solunum, Kardiyovasküler) olarak görev yaptı. Figen, 2008-2010 yılları arasında sırasıyla Sanofi-Aventis’te Kardiyovasküler Takımın Satış Direktörü ve Diyabet Grubunun İş Birimi Direktörü olarak çalıştı. Bilgen, Sandoz‘a katılmadan önce Merck, Sharp & Dohme’de (MSD) Satış ve Pazarlama Etkinliği Direktörü olarak görev yapıyordu.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Beykoz Paşabahçe Devlet Hastanesi, artık daha güvenli

İstanbul İl Özel İdaresi İstanbul Proje Koordinasyon (İPKB), Beykoz Paşabahçe Devlet Hastanesi'nin güçlendirme ve renovasyonunu tamamladı.

Kapat