Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

2 Mart 2012, Cuma 13:46

Beykoz Paşabahçe Devlet Hastanesi, artık daha güvenli

İstanbul İl Özel İdaresi Proje Koordinasyon Birimi (İPKB), İstanbul Sismik Riskin Azaltılması ve Acil Durum Hazırlık Projesi (İSMEP) kapsamında İstanbul’daki kamu binalarını güçlendirmeye devam ediyor. Bugüne kadar yüzlerce okul ve sağlık kuruluşunu olası bir depreme karşı güçlendiren veya yeniden yapan İPKB, Beykoz Paşabahçe Devlet Hastanesi’nin güçlendirme ve renovasyonunu tamamladı. 2010 yılında başlayan güçlendirme ve yenileme çalışmaları için yaklaşık 10 Milyon TL harcandı.

Paşabahçe Devlet Hastanesi, hem olası deprem etkilerine karşı güçlendirildi hem de mimari renovasyonların yanı sıra hastaneye ait tüm bloklardaki elektrik ve mekanik sistemler yenilendi ve modernize edildi.

Beykoz Paşabahçe Devlet Hastanesi yenilendi

Beykoz ve çevre ilçelere hizmet veren hastane, 25 bin 732 metrekare kapalı alana sahip. 137 yatakla hastalarına hizmet veren Beykoz Paşabahçe Devlet Hastanesi’nde 11 adet ameliyathane bulunuyor.

Ameliyathaneler yenilendi

Güçlendirme ve renovasyon kapsamında 11 ameliyathanesi yenilenen hastaneye, 3 adet yeni yoğun bakım servisi yapıldı. Bunlardan bir tanesi yenidoğan yoğun bakım servisi olarak düzenlendi. Ayrıca kadın doğum polikliniği de kazandırılan hastanede kullanılmayan bir blok (H Blok) yenilenerek hizmete açıldı.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
FDA, statinler hakkında bir güvenlik duyurusu yayımladı

FDA, yayımladığı bir güvenlik duyurusuyla, statin kullanımının hafif bilişsel yetenek kaybı ve diyabetle ilişkili olabileceği konusunda hastaları ve sağlık profesyonellerini...

Kapat