Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

20 Şubat 2012, Pazartesi 16:04

Esnek çalışma uygulamasına geçen firmalar arasına Novartis de katıldı

AstraZeneca ve Janssen‘in ardından Novartis Türkiye’de, çalışanları için esnek çalışma uygulamasını hayata geçiren firmalar arasına katıldı. Novartis’in, çalışanlara haftanın bir günü evinden ya da kendi belirlediği bir yerden çalışabilme imkânı sunan bu uygulaması sayesinde ofis dışından çalışma hayali gerçek oluyor.

İş verimliliğini arttırmak ve iş-özel yaşam dengesine destek olmak amacıyla başlatılan uygulama kapsamında çalışanlar, haftada bir gün evlerinden, bir kafeden ya da belirledikleri herhangi bir yerden mesai saatleri içinde çalışma imkânına sahip oluyor.

Değişen teknolojik koşulların iş yapış şekillerini de etkilemesi sonucu ortaya çıkan uygulama Çarşamba günleri için geçerli olacak. Esnek çalışma uygulaması olarak belirlenen gün çalışanların mesai saatleri içinde mail ve telefonlarına ulaşılabilir olması ve işlerin aktif bir şekilde yürütülüyor olması yeterli.

Novartis İnsan Kaynakları Direktörü Senay Kızılkaya

Esnek çalışma uygulamasıyla ilgili görüşlerini bildiren Novartis İnsan Kaynakları Direktörü Senay Kızılkaya,

“Değişim, tüm hayatımızı olduğu gibi, çalışma hayatımızı da pek çok açıdan yeniden şekillendiriyor. Değişimin içine son yıllarda teknolojide meydana gelen büyük gelişmeler, jenerasyon değişimleri, iş modeli değişimleri, sektörel ihtiyaç değişimleri gibi pek çok ana başlığı katmak mümkün. Novartis olarak dünyada ve Türkiye’de değişimin bizi değil, bizlerin değişimi yönetmesini temel hedef belirledik ve bu doğrultudaönemli adımlardan biri olarak kabul ettiğimiz esnek çalışma uygulamasını hayata geçiriyoruz”

dedi. Bu uygulamayla daha verimli bir çalışma ortamı oluşturacaklarına inandıklarını belirten Kızılkaya, çalışanların iş-özel yaşam dengesine katkıda bulunmayı da amaçladıklarını belirtti.

Novartis esnek çalışma uygulamasını 15 Şubat 2012 tarihinde hayata geçirdi.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Daiichi Sankyo’da üç yeni atama

Daha önce sektörde çeşitli firmalarda yılların birikimine sahip üç isim; Serhan Sevil, Özcan Sucu ve Aslı Manoğlu, Daiichi Sankyo'ya katıldı.

Kapat