Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

20 Şubat 2012, Pazartesi 14:22

Daiichi Sankyo’da üç yeni atama

Daha önce sektörde çeşitli firmalarda yılların birikimine sahip üç isim Daiichi Sankyo’ya katıldı. Ocak 2012 itibari ile atanan Serhan Sevil “Grup Ürün Müdürü” olarak görev yapacak. Şubat 2012 itibari ile firmaya katılan Özcan Sucu “Eğitim Müdürü” ve Aslı Manoğlu “İnsan Kaynakları Süpervizörü” pozisyonlarında görev alacak.

Serhan Sevil hakkında

Daiichi Sankyo Grup Ürün Müdürü Serhan Sevil1971 doğumlu Serhan Sevil, Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesinde tamamladı.

Profesyonel hayatına 1999 yılında Lilly İlaç’ta tıbbi satış temsilcisi olarak başlayan Serhan Sevil 2008 yılına kadar aynı firmada sırasıyla Ürün Müdür yardımcısı ve Ürün Müdürü olarak görev yaptı. 2008 yılında Sanofi-Aventis firması Kardiyovasküler Grubunda Kıdemli Ürün Müdürü olarak göreve başladı ve sırasıyla İç Hastalıkları ve Romatoloji Pazarlama Müdürlüğü, Birinci Basamak Tedavi Grubu Pazarlama Müdürlüğü görevlerinde bulundu.

2012 Ocak ayı itibariyle Daiichi Sankyo Grup Ürün Müdürlüğü pozisyonuna atanan Serhan Sevil, yönetim takımında yer alarak Genel Müdür İlker Özbay’a bağlı olarak görev yapacak.

Özcan Sucu hakkında

Daiichi Sankyo Eğitim Müdürü Özcan Sucu1973 yılında İstanbul’da doğan Özcan Sucu, İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat bölümünden 1995 yılında mezun oldu. Aynı üniversitenin Uluslararası İşletmecilik Yüksek Lisans programını, “İşletmelerde Bilgi Temelli Yeniliğin Organizasyonu” başlıklı tezi ile 1999 yılında tamamladı.

İlaç sektöründeki kariyerine 2001 yılında Pfizer İlaçları’nda tıbbi satış temsilcisi olarak başlayan Özcan Sucu, sırasıyla satış eğitim müdür yardımcılığı ve bölge müdürlüğü görevlerinde bulundu.

2012 Şubat ayı itibariyle de Daiichi Sankyo Eğitim Müdürlüğü pozisyonuna atandı.

Aslı Manoğlu hakkında

Daiichi Sankyo İnsan Kaynakları Süpervizörü Aslı Manoğlu1980 yılında İstanbul’da doğan Aslı Manoğlu, İstanbul Üniversitesi Fransız Dili ve Edebiyatı bölümünden 2003 yılında mezun oldu. Daha sonra Marmara Üniversitesi’nde İnsan Kaynakları Yönetimi üzerinde yüksek lisans yaptı. Profesyonel hayatına 2003 yılında insan kaynakları danışmanlığı alanında başlayan Aslı Manoğlu, ardından İnsan Kaynakları Uzmanıolarak sırasıyla PBG Türkiye, Axa Sigorta şirketlerinde görev yaptı. İlaç sektöründekikariyerine 2008 yılında Sanofi aventisİlaçları’nda başladı ve Organizasyonel Gelişim Sorumlusu olarak görev yaptı.

2011 yılında ICF tarafından onaylanan Uluslararası Yaşam Koçluğu programını tamamlayan Aslı Manoğlu, 2012 Şubat ayı itibariyle de Daiichi Sankyo İnsan Kaynakları Süpervizörü pozisyonuna atandı.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Miyelom hastaları ve hasta yakınları için yeni bir bilgi kaynağı

Miyelom konusunda hasta ve hasta yakınlarına bilgi ve kaynak yaratacak, toplumda hastalıkla ilgili farkındalık oluşturacak yeni bir internet sitesi yayına...

Kapat