Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

18 Mayıs 2011, Çarşamba 18:22

Engelliler için engelsiz diş tedavisi

Tekerlikli sandalyedeki engelliler, hayatın pek çok alnında olduğu gibi, diş hekimlerinin ya da diş kliniklerinin muayenehanelerine gittiklerinde pek çok engel ile karşı karşıya kalıyorlar.

Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Hastanesi’nden yapılan bir basın bildirisi ile JCI akreditasyonu gereği hastanenin fiziki şartlarının tekerlekli sandalyelerin hareketine uygun olarak yeniden düzenlendiği bildirildi. Bildiride, hastaların muayene koltuğuna oturtulmasına ihtiyaç duyulmaksızın, tüm tedavi üniteleri hastaların kendi sandalyelerine uygun bir pozisyona getirilerek tedavilerinin yapılmasına imkan verebildiği belirtildi.

Düzenlemeyle artık tekerlekli sandalyesi ile diş tedavisi görmek isteyen bedensel engelli hastalar klinik kapılarından geçebilecek, hastane asansörüne sığabilecek ve tedavi ünitesine oturma güçlüğünden, röntgen çektirmekle ilgili yaşadıkları bütün engelleri aşabilecekler.

Sosyal sorumluluk projesi kapsamında genel ağız muayenesi ve röntgen ücreti alınmayan hastaların tedavilerine sinema sanatçısı Ediz Hun da katılarak destek verdi. Sosyal sorumluluk projesi kapsamında başlatılan bu dayanışma, Bedensel Engelliler Derneği üyeleri için Yeditepe Diş Hastanesinde bir yıl süre ile devam edecek.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Bilim İlaç İstanbul Corporate Games’de en başarılı 2. şirket oldu

Bilim İlaç İstanbul Kurumsal Oyunları'na katılan 165 farklı firma ve bu firmaların 4 bin 800 çalışanı arasından 10 birincilik, 2...

Kapat