Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

18 Mayıs 2011, Çarşamba 17:51

Bilim İlaç İstanbul Corporate Games’de en başarılı 2. şirket oldu

Bilim İlaç İstanbul Kurumsal Oyunları’na katılan 165 farklı firma ve bu firmaların 4 bin 800 çalışanı arasından 10 birincilik, 2 ikincilik, 11 üçüncülükle tüm şirketler arasında 2. oldu.

23 senedir yapılan Dünya Kurumsal Oyunlarına Türkiye’den de her yıl birçok şirket katılıyor. 9 yıldır İstanbul ayağı düzenlenen yarışlara bu yıl, 4 bin 800 çalışanıyla 165 firma katıldı. Kurumsal Oyunların kapsamında şirketler Golf, Basketbol (3’lü), Futbol (7’li), Plaj Voleybolu (4’lü), Voleybol, Dragon Boat, Karting, Dağ Bisikleti, Bocce, Halat çekme, Koşu, Yüzme, Tenis, Masa Tenisi, Bowling, Yelken ve Satranç olmak üzere 17 branşta yarıştı.

Bilim İlaç ekibi 43 sporcusuyla, 10 birincilik, 2 ikincilik, 11 üçüncülük ile 165 firma arasında 2. oldu. Koşu ve Plaj Voleybol’unda branş ödülleri ve 4800 katılımcı arasında 23 madalya toplayan Bilim İlaç, yarışan firmalar arasında "En Başarılı Firma" ödülünü almaya da hak kazandı.

Koşu branşında 3 birincilik, 1 ikincilik, 1 üçüncülük, yüzmede 3 birincilik 1 ikincilik, plaj voleybolunda 4 birincilik, basketbol 3’lü de 3 üçüncülük, futbol 7’li de 7 üçüncülük ile madalyaları topladı. Erkekler 5 Km kategorisinde yarışan Muhsin Ünlü, bayanlar 5 km kategorisinde Özgür Civak birinciliği, İlknur Kıran ikinciliği, erkekler 10 km’de Güven Koç’ta üçüncülüğü elde etti. 1600 metre bayrak yarışında birinci de yine Muhsin Ünlü, Güven Koç, Özgür Civak, İlknur Kıran’dan oluşan Bilim İlaç ekibi oldu.

Bilim İlaç yüzme takımından Barış Arslan ise 50 metre, 50 metre sırt, 100 metrede 3 birincilik ve 50 metre serbestte 1 üçüncülük ile Corporate Games’de rakiplerini geride bıraktı. Plaj voleybolunda karışık açık kategorisinde Ömer Ürküp, Muazzez Yeşim Erkuş, Abdullah Çalışkan, Naz Demirel birinci sıraya yerleşti.

Üçlü basketbol branşı erkekler kategorisinde Murat Kasımoğlu, İnanç Akyıldız, Cenker Çetin Tagay, Asaf Özşerik, Sinan Belhan üçüncülüğe layık görüldüler. Futbol 7’li branşı erkekler kategorisinde Çetin Ayten, Mustafa Murat Arda, Mahmut Özer, Okan Yaver, Cem Kaya, Uğur Üngör, Cihan Turan, Tufan Gümrükçü, Özgür Öner Yıldırım’dan oluşan takım üçüncü oldu.

Birinciliği göğüsleyen Bilim İlaç ekibi, Dünya Kurumsal Oyunları’nda Türkiye’yi ve şirketlerini temsil etme hakkı kazandı.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Diyabet tedavisinde devlete en büyük maliyet yüzde 32,6 ile kalp hastalıklarından geliyor

Diyabet ve komplikasyonlarının sosyal güvelik sistemine maliyeti konusunda yapılan model bir çalışmaya göre diyabet tedavisine eşlik eden komplikasyonların başında kardiyovasküler...

Kapat