Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

26 Mayıs 2010, Çarşamba 16:53

El Yıkama Zili Projesi ses getirdi

 

antibakteriyel sabun markası Protex, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu ile birlikte doğru el yıkama ve hijyenin önemi konusunda Türkiye’yi bilinçlendirmeye devam ediyor. Türkiye Halk Sağlığı Kurumu el yıkamada resmi olarak önerdiği Protex ile birlikte, ilkokul 3-4 ve 5’inci sınıf öğrencilerine doğru el yıkama yöntemini öğretmek amacıyla düğmeye bastı. Pilot eğitimlerini, Milli Futbolcu Rüştü Reçber’in de katılımıyla İstanbul Darüşşafaka İlköğretim Okulu’nda ve aynı anda 10 okulda daha gerçekleştiren Protex, öğrenciler için ilk “El Yıkama Zili”ni çaldı. “Protex El Yıkama Zili” projesi kapsamında, İstanbul’da toplam 11 ilköğretim okulunda öğrenim gören 3-4 ve 5’inci sınıf öğrencisi yaklaşık altı bin minik, önce eğiticilerden Protex ile ellerini nasıl yıkamaları gerektiğini öğrendi, sonra aynı anda ellerini yıkadı.
 
İstanbul Darüşşafaka İlköğretim Okulu’nda “Protex El Yıkama Zili”nin çalışıyla Milli Futbolcu Rüştü Reçber ile minikler, doğru el yıkamanın dört adımını beraber uygulayarak, el hijyeninin önemine dikkat çekti. Darüşşafaka İlköğretim Okulu’nda gerçekleştirilen basın toplantısında konuşan Colgate-Palmolive Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Pura, ”Gelecek nesilleri el yıkamanın önemini anlatan projelerle bilgilendirmeye devam ediyoruz. ‘Protex El Yıkama Zili’ projesi kapsamında bugün, su ve sabun ile el yıkamanın hastalıklardan korunmada taşıdığı önemi miniklerle paylaştık. Türkiye’de hijyenin önemini anlatmaya ve bu konuda gençlerimizi bilinçlendirmeye beş yıldır olduğu gibi bundan sonra da devam edeceğiz” dedi.
 
Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanı Prof. Hikmet Pekcan da toplantıda el yoluyla bulaşan hastalıklara dikkat çekerek, özellikle tuvaletten sonra, yemekten önce, bebeklerin altı temizlendikten sonra ve bebekleri beslemeden önce ellerin yıkanması gerektiğini; sağlıklı nesiller için el yıkamanın önemini vurguladı.

SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
2. Değişim Zirvesi Mayıs ayında!

  Pharma Tailor Made Services (PTMS) ve Bellatris Kurumsal Eğitim, Koçluk ve Danışmanlık, geçtiğimiz yıl düzenledikleri Değişim Zirvesi ile ilaç...

Kapat