Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

24 Ekim 2011, Pazartesi 18:51

Eczacılık fakültesi öğrencileri FarmaFest’te Sanofi Grubu ile tanıştı

Sanofi Grubu, eczacılarla “öncelikli partner” bakış açısı ile oluşturduğu iletişim platformu çerçevesindeki etkinliklerine yarının eczacıları için tasarlanan FarmaFest’i ekledi.

Sanofi Grubu Ruhsatlandırma Bölümü liderliğinde, eczacılık fakültesi öğrencilerine ve öğretim üyelerine ilaç endüstrisinde tescilli AR-GE merkezine sahip Lüleburgaz üretim tesislerini tanıtmak üzere FarmaFest şenliği düzenlendi. Lüleburgaz üretim tesislerinde gerçekleştirilen şenliğin ve grup bünyesinde çalışan eczacıların sektörel deneyimlerini paylaştığı FarmaFest’in ilkine İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden yaklaşık 80 öğrenci ve öğretim üyesi katıldı. Eczacılık fakültelerini ve genç eczacı adaylarını Sanofi Grubu çalışanları ile bir araya getirmeyi hedefleyen FarmaFest’in yılda 2 kez düzenli olarak hayata geçirilmesi planlanıyor.

Lüleburgaz üretim tesislerinde düzenlenen FarmaFest kapsamında genç eczacı adayları ilaç sektörünü Sanofi bünyesinde çalışan meslektaşlarından dinledi. Pazarlamadan ruhsatlandırmaya, kalite güvenceden klinik araştırmalara, farmakovijilanstan üretime kadar pek çok departmanda görev alan eczacılık fakültesi mezunu Sanofi Grubu çalışanları, genç eczacılara kendi kariyer planlamalarını ve şu an neler yaptıklarını aktardılar. Bulundukları pozisyonların gerekliliklerini ve dinamiklerini anlatan Sanofi çalışanları, genç meslektaşlarına ilaç sektörü hakkında bilgi verirken çeşitli tavsiyelerde bulundular.

Sanofi FarmaFest - İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi

Farmafest’in açılışında konuşan İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Afife Mat öğrencilerine, “İlaç eczacının işidir” dedi ve eczacıların ilaç sektöründe de geniş çalışma imkânlarına sahip olduğunu hatırlattı. Sanofi Grubu’nun genel tanıtımının ardından, insan kaynakları, ruhsatlandırma, famakovijilans, klinik araştırmalar, pazarlama, Ar-Ge, üretim ve kalite güvence gibi departmanların sunumlarını dinleyen genç eczacı adayları, daha sonra Sanofi Grubu’nun Lüleburgaz tesislerini gezerek tesiste yürütülen üretim ve laboratuvar faaliyetleri hakkında bilgilendirildi. FarmaFest’in ikinci yarısında gerçekleştirilen dijital aktiviteler bölümünde ise, öğrenciler sanofi-aventis hakkındaki sunulan bilgiler ve genel kültür sorularını içeren dijital oyunlarda kendi aralarında yarıştılar.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
8. Ulusal Tıp Bilişimi Kongresi, 17-20 Kasım tarihleri arasında Antalya’da gerçekleştirilecek

Tıp Bilişimi Derneği tarafından Antalya, Belek'te yer alan Xanadu Hotel'de gerçekleştirilecek olan kongreye bildiri göndermek için son tarih 15 Ekim...

Kapat