Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

24 Ekim 2011, Pazartesi 17:41

8. Ulusal Tıp Bilişimi Kongresi, 17-20 Kasım tarihleri arasında Antalya’da gerçekleştirilecek

Tıp Bilişimi Derneği tarafından bu yıl 8.’si düzenlenecek olan Ulusal Tıp Bilişimi Kongresi 17-20 Kasım tarihleri arasında Antalya, Belek’te yer alan Xanadu Hotel’de gerçekleştirilecek.

Son 10 yılda ülkemizde sağlık hizmeti veren kurumların bilişim ve iletişim teknolojilerini benimsediklerinin, yaygın olarak kullanmaya başladıklarının gözlemlendiğini belirten Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Tıp Bilişimi Derneği Başknı Prof. Dr. Mustafa Özmen, kongrenin resmi internet sitesinde yayınlanan ön sözünde;

“Kullanıldıkça önemi daha da çok anlaşılan bu teknolojiler artık sağlık hizmeti veren kurumlarımızın ayrılmaz bir parçası haline gelmiştir. Erişilen durum elbette yeterli değildir. Sağlık alanında bilişim ve iletişim teknolojilerinin daha etkili ve yaygın şekilde kullanılması en büyük dileğimizdir. Öte yandan, sağlık bilişiminin kendine özgü yönleri vardır. İyi planlanmamış, sağlık bilişimi uzmanlığı olmadan hazırlanan sistemlerin sağlıksız uygulamalar haline dönüştüğünü, zaman emek ve para kaybına, daha da kötüsü kullanıcıların bilişimden soğumasına yol açtığını gözlemlemekteyiz. Bu sorunların çözümü, elbette bir araya gelerek, bilgi ve deneyimlerimizi paylaşarak bulunacaktır. Bu yıl, ulusal kongremizde her yıl olduğu gibi sağlık bilişimi ile ilgili herkesi bekliyoruz. ‘Sağlıklı Bilişim’ sloganı ile hazırlandığımız bu kongrenin tüm katılımcılara ve ülkemize yararlı olacağına inanıyoruz.”

ifadelerine yer veriyor.

Bildiri göndermek için belirlenen son tarihin 15 Ekim’e uzatıldığı kongre hakkında detaylı bilgiye resmi internet sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Novartis Türkiye Farmasötik Operasyonlar Direktörlüğü görevine Necdet Kuruoğlu getirildi

İlaç sektöründe uzun yıllardır çeşitli görevlerde bulunan Necdet Kuruoğlu Novartis Türkiye Farmasötik Operasyonlar Direktörlüğü görevine getirildi.

Kapat