Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

24 Ekim 2011, Pazartesi 16:21

Novartis Türkiye Farmasötik Operasyonlar Direktörlüğü görevine Necdet Kuruoğlu getirildi

İlaç sektöründe uzun yıllardır çeşitli görevlerde bulunan Necdet Kuruoğlu Novartis Türkiye Farmasötik Operasyonlar Direktörlüğü görevine getirildi.

Lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü’nde tamamlayan Kuruoğlu, ABD Colarado Üniversitesi’nde Kimya Mühendisliği alanında yüksek lisans ve doktorasını tamamladı. İş hayatına Colarado Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak başlayan Kuruoğlu kariyerine Upjohn’da araştırma görevlisi olarak devam etti. 1990 yılında kimyasal üretim bölümünde direktör yardımcılığı pozisyonuna yükselen Kuruoğlu, 4 yıl sonra aynı bölümde direktör olarak görev yapmaya başladı. 2000 yılında görev yaptığı firma Monsanto’nun, Searle ile Pharmacia adı altında birleşmesinin ve Pharmacia’nın Pfizer tarafından satın alınmasının ardından bu yeni yapıda proje mühendisliği direktörü olarak görev yaptı. 2006 yılında Türkiye’ye geri dönerek API (İlaç Etken Maddesi) fabrika müdürü olarak Actavis’te göreve başladı. 2007 yılından itibaren Actavis Teknik Operasyonlar Direktörlüğü görevini sürdüren Necdet Kuruoğlu, 2011 Eylül ayı itibariyle Novartis Türkiye Farmasötik Operasyonlar Direktörlüğü görevine başladı.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
İlko İlaç’ın Satış ve Pazarlama Müdürü Dr. Halil İbrahim Karabacak oldu

Selçuklu Holding bünyesinde yer alan İlko İlaç İlaç Sanayi ve Tic. A.Ş.'nin satış ve pazarlama müdürü Dr. Halil İbrahim Karabacak...

Kapat