Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

8 Ağustos 2011, Pazartesi 18:26

Eczacılar Somali ve Kenya için yardım kampanyası başlatıyor

Türk Eczacılari Birliği Somali ve Kenya’daki insani felaket dolayısıyla Türkiye çapında bir yardım kampanyası başlattığını duyurdu;

Afrika ülkelerinden Somali ve Kenya’da son 60 yılın en büyük kuraklığının yaşanıyor olması nedeniyle baş gösteren açlık ve susuzluk; milyonlarca kişiyi tehdit etmekte; binlerce insanı bulunduğu yerden göçe zorlamakta ve her geçen gün artan sayıda kişinin ölümüne neden olmaktadır.

Türk Eczacıları Birliği olarak bu büyük insanlık dramı karşısında Somali ve Kenya halkına Türk Kızılay’ı aracılığıyla ilaç, mama ve su yardımında bulunmak üzere bir kampanya başlatma kararı almış bulunuyoruz.

Topluma ve insanlığa karşı görevlerinin bilincinde olan ve insan sağlığını her şeyin üstünde tutan bir örgüt olarak daha önce de Pakistan’da yaşanan sel felaketi dolayısıyla bir ilaç yardımı kampanyası başlatmıştık. Türkiye genelinde yürüttüğümüz bu kampanyada meslektaşlarımızın ve Eczacı Odalarımızın katılımıyla, kardeş Pakistan halkına 650 bin TL tutarında ilaç yardımı yapmıştık.

Şimdi aynı dayanışma çabasını Kenya ve Somali halkı için göstermenin zamanıdır diyor, tüm eczacılarımızı yardımlarını esirgememeleri konusunda duyarlı olmaya ve kampanyamıza katılmaya çağırıyoruz.

Duyuru metnine Türk Eczacılari Birliği internet sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.

* Haberin fotoğrafı: UK-DFID@flickr


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Roche, “mtm laboratories AG”yi satın alıyor

Rahim ağzı kanserinin, erken tanı ve teşhisine odaklanan in vitro tanı araçları geliştirmede dünya lideri konumundaki mtm, Roche'un Doku Tanı...

Kapat