Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

25 Eylül 2013, Çarşamba 12:31

Eczacılar Pfizer Ulusal Eczane Akademisi’nde buluştu

Pfizer Türkiye mesleki gelişimlerine katkıda bulunmak isteyen eczacılara destek olmak üzere 21-22 Eylül 2013 tarihlerinde Kıbrıs’ta 2. Ulusal Eczane Akademisi toplantısı düzenledi.

Eczacıların iletişim ve hasta ilişkileri gibi saha becerileri ve mesleki gelişimlerine yönelik eğitimlerin yanı sıra erektil disfonksiyon, dislipidemi gibi hastalıklar ve akılcı ilaç kullanımı gibi konulardaki oturumlarla katma değer yaratan toplantıların ikincisi, 15 farklı ilden yaklaşık 120 eczacının katılımıyla gerçekleşti. İlki bu yıl Mayıs ayında yapılan Ulusal Eczane Akademisi toplantıları daha önce Pfizer Eczane takımı tarafından bölgesel olarak düzenlenirken, toplantılar Mayıs ayından bu yana ulusal çapta ve daha geniş kapsamlı olarak düzenleniyor.

2. Ulusal Eczane Akademisi’nde yazar, kişisel dönüşüm uzmanı ve büyük markaların iletişim danışmanı şapkalarıyla üç kulvarda çalışmalarını sürdüren Aret Vartanyan, eczacılara yaşamda aradıklarını bulmak ve gerçekten yaşamak konulu bir seminer verdi. Ayrıca “Satın Alma Anında Müşteriyi Tanıma ve Etkin İletişim” teknikleri ve Satın Alma Anında Müşteriyi Yönlendirme: Güven Duygusunun Önemi” konularında konuşmalarıyla birebir müşteri ilişkilerinin her gün yaşandığı eczanelerde eczacılara çeşitli iletişim tekniklerini anlattı. Kıbrıs, Nuh’un Gemisi Hotel’de yapılan toplantıda İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Aydın Tunçkale “Dislipidemi ve Bir Komorbidite Olarak Erektil Disfonksiyon” konulu konuşmasıyla yer aldı.

Toplantının ikinci gününde Ecz. Adile Özdağ, Ecz. Bengü Özdemir ve Circle Danısmanlık bünyesinde koçluk ve danışmanlık yapmakta olan Ayşin Kürkçüoğlu Şencan “Eczanede Her Yönüyle Verimlilik” konulu eğitimleriyle eczane yönetimi alanında önemli bilgiler aktardı. Ardından Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Cem İncesu “Sertleşme Bozukluğu Tedavileri: Cinsel Mutluluğa Giden Uzun İnce Yol” ve “Akılcı İlaç Kullanımı” başlıklı konuşmalarıyla eczacılarla bir araya geldi. Eğitimlere katılan eczacılar, birer sertifika da almaya hak kazandı.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
“DHS” dijital çözüm önerileri sundu

Sektörün yenilikçi zirvesi olma özelliğini taşıyan Digital Health Summit Turkey 2013, bu sene de ilkleri gerçekleştirerek, sağlık sektörünün tüm paydaşlarına...

Kapat