Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

6 Ağustos 2014, Çarşamba 13:41

Ebola virüsünden ölenlerin sayısı 887’ye çıktı

Dünya Sağlık Örgütü, Ebola salgını nedeniyle ölenlerin sayısının 887’ye çıktığını bildirdi. WHO’nun açıklamasında, virüsün tehlikeli bir şekilde yayıldığı kaydedildi. Ebola salgınının başlamasından itibaren Gine’de bin 600 vaka tespit edildiği, Nijerya’dan da ölüm haberinin gelmeye başladığı bildirildi.

Bugüne kadar Gine’de 358, Liberya’da 255, Sierra Leone’de 273 ve Nijerya’da da 1 kişi olmak üzere 887 kişinin Ebola’dan hayatını kaybettiği açıklandı.

-İkinci Amerikalı için gönderilen uçak Liberya’ya indi

Bu arada, Ebola ile mücadele için Liberya’da gönüllü olarak görev yapan Amerikalı doktor Kent Brantly’in ülkesine ulaşmasının ardından ikinci ABD’linin de tahliye işlemi başladı.

Liberya havaalanı yetkilileri, Ebola’ya yakalanan ikinci ABD vatandaşı Nancy Writebol için gönderilen uçağın pazartesi öğleden sonra Monrovia’ya ulaştığını bildirdi.

Uzun süredir Liberya’da misyonerlik yaptığı belirtilen Writebol’u alacak uçağın salı sabahı erken saatlerde ABD’ye dönüş için havalanacağı ifade edildi.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
“Aspirin kanser riskini azaltabilir”

İngiliz Guardian Gazetesi'nde yer alan habere göre; "Bilim insanları, aspirinin kanser riskini azaltabileceğini söylüyor". Gazete İngiltere'de yapılan bir araştırmanın sonuçların...

Kapat