Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

19 Haziran 2014, Perşembe 10:55

Ebola virüsü nedeniyle 7 kişi hayatını kaybetti

Batı Afrika ülkesi Liberya’nın başkenti Monrovia’da yetkililerin verdiği bilgiye göre 7 kişi Ebola virüsü nedeniyle hayatını kaybetti.

Ölümler Batı Afrika ülkelerinde salgın ortaya çıktığından bu yana Monrovia’da yaşanan ilk can kayıpları.

Yetkililerin verdiği bilgiye göre ölenler arasında bir hemşire, aynı aileden aralarında bir bebeğin de olduğu 4 kişi var.

Mart ayında salgının ortaya çıktığı Mart ayından bu yana Gine en fazla etkilenen ülke oldu. 208 kişi virüs nedeni ile hayatını kaybetti.

Dünyadaki en ölümcül virüslerden olan Ebola’nın tedavisi yok.

Liberya sağlık bakanı yardımcısı Tolbert Niyensvah, hemşirenin Cumartesi günü Monrovia’nın batısında nüfusun yoğun olduğu New Kru kentinde Redemption Devlet Hastanesi’nde hayatını kaybettiğini açıkladı.

Yerel bir radyoya konuşan Niyensvah, “Hemşirenin hastalığa sahip olduğu ortaya çıktığında onu karanti altına aldık ve koruyucu ve destekleyici tedavi uygulamaya başladık. Fakat ne yazık ki hayatını kaybetti” dedi.

Niyensvah Sierra Leone’den gelen bir kadının da virüs nedeniyle öldüğünü söyledi. Kadının evdeki diğer kişilere de virüsü bulaştırdığını anlatan yetkili, evdeki bir bebek ile iki kişinin daha hayatını kaybettiğini söyledi.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
İlaçta hedef % 60 yerli üretim

Başbakan Erdoğan, bilim ve teknoloji alanında treni kaçırmaya niyetleri olmadığını belirterek, "İlaç ihtiyacının % 60'ını yerli üretimle karşılamayı hedefliyoruz" dedi....

Kapat