Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

30 Nisan 2012, Pazartesi 18:45

Dünyagöz 2012’de 50 bin yabancı hastaya ulaşmayı hedefliyor

26 Nisan’da birçok farklı ülkeden 20 yabancı hastayı ağırlayan Dünyagöz Grubu, 11 farklı dilde hizmet veren uzman Türk doktorları ve sağlık personeli ile yabancı hastaların tedavilerini gerçekleştirdi. Ayrıca hastalar, Dünyagöz’ün sunduğu her şey dahil tatil olanakları ile İstanbul’un keyfini yaşama fırsatı buldular. Ameliyat olan hastalar arasında Almanya’da tiyatro oyunculuğu yapan Deniz Can Ulucan da yer aldı.

Balkan ülkeleri, Ortadoğu ve Kuzey Afrika’nın yanı sıra Rusya, Hollanda, Almanya, İngiltere, Avusturya ve Norveç gibi Avrupa ülkelerinden gelen hastalar Dünyagöz’ün kendilerine sunduğu ekonomik tedavi olanaklarının yanı sıra, ileri teknoloji, hijyenik koşullar ve kaliteli hizmetten hayli memnun kaldıklarını dile getirdi. Kendi ülkelerinde yapılan cerrahi operasyonların son derece pahalı ve zahmetli olduğunu vurgulayan hastalar ayrıca, Dünyagöz’de daha uygun fiyatlarla tedavi olurken, diğer yandan aynı paket içerisinde ultra lüks tatil yaptıklarını da dile getirdi.

Sağlık turizminin son beş yıldır dünya ile aynı anda Türkiye’de de büyük ivme kazandığını belirten Dünyagöz Hastaneleri Grubu İcra Kurulu Üyesi Selin Yıldırım Peker,

“Türkiye’nin iklimi, yakınlığı, misafirperverliği ve turizm potansiyeli sayesinde dünyanın farklı coğrafyalarından ülkemize gelen yabancı turistler, kaliteli hizmeti uygun fiyatlarla alırken diğer yandan tatil yapma olanağı buluyor.”

dedi.

Dünyagöz Etiler 26 Nisan'da birçok farklı ülkeden 20 yabancı hastayı ağırladı

Peker sözlerine şöyle devam etti:

“Dünyagöz Hastaneleri Grubu olarak branş hastaneciliği alanında son derece iddialıyız. Bu anlamda sadece Türkiye’den değil, yurtdışından da yoğun ilgi görüyoruz. Avrupa ülkelerinden Arap ülkelerine kadar dünyanın değişik birçok ülkesinden tedavi için bize gelen hastalarımız var. Durum böyle olunca Dünyagöz olarak, Türkiye sağlık turizmi gelirlerinde ciddi bir artışa vesile oluyoruz. Yılda 30 bin yabancı hasta tedavi için Dünyagöz’ü seçiyor. 2012’de ise 50 bin hastaya hizmet vermeyi hedefliyoruz.”

Selin Yıldırım Peker, yabancı hastaların Dünyagöz’ü tercih etmelerinin en önemli sebebinin, kendi ülkelerine göre daha ileri teknolojik olanakların ve tedavi çözümlerinin uygun ekonomik koşullar ile onlara verilmesi olduğunun da altını çizdi.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Edouard Demeire Türkiye’ye geliyor

Avrupa'nın önde gelen ilaç pazarlama uzmanlarından Edouard Demeire, Novomed360 ile 11-12 Haziran tarihlerinde Türkiye'ye geliyor.

Kapat