Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

12 Ekim 2011, Çarşamba 18:00

Dünya sağlık turizmi temsilcileri Ekim’de İstanbul’da buluşuyor

Türkiye Sağlık Turizmi Derneği tarafından her yıl düzenlenen Uluslararası Sağlık Turizmi Kongresi’nin dördüncüsü bu yıl 28-30 Ekim 2011 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilecek.

Holiday Inn Istanbul Airport Otel’de gerçekleşecek etkinliğe, başta dünyadan ve Türkiye’den başta sağlık turizmi sektörünün önemli temsilcileri olmak üzere; hükümet temsilcilerinin, Sağlık Bakanlığı temsilcilerinin ve Kültür ve Turizm Bakanlığı üst düzey bürokratlarının katılması planlanıyor.

Kongre Yürütme Kurulu’nun çağırısında, sağlık turizmi potansiyeli ve dünya pazarındaki payı her geçen gün büyüyen Türkiye’nin, bölgesel bir sağlık turizmi merkezine dönüştüğüne dikkat çekiliyor. Sağlık Turizmi Kongresi’nin, Türkiye’nin büyük potansiyelinin sektörde yatırım yapan kuruluşlara yeni fırsatlar oluşturması için etkin bir zemin olacağı belirtiliyor. Çağrıda ayrıca, sağlık turizmine büyük yatırımlar yapmış yatırımcılarımıza yeni imkânlar sağlamak amacıyla kongrede sektör temsilcilerinin başta komşu ülkeler olmak üzere Ortadoğu, Ortaasya, Balkanlar, Avrupa, Kuzey Afrika ülkelerinden ve ABD’den gelen konuklarla iş bağlantıları yapmaları için özel programlar yapılacağına vurgu yapılıyor.

Kongre hakkında detaylı bilgiye saglikturizmikongresi.org internet sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Bugün 12 Ekim “Dünya Artrit Günü”

Artrit'e karşı bilinç düzeyini artırmayı ve sağlık politikalarını şekillendirerek hastaların ihtiyaçları olan desteğe ulaşabilmelerini sağlamayı amaçlayan "Dünya Artrit Günü", 1996...

Kapat