Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

12 Ekim 2011, Çarşamba 17:27

Bugün 12 Ekim “Dünya Artrit Günü”

Kas ve iskelet sistemini, eklemleri etkileyen bir hastalık olan artrit’e karşı bilinç düzeyini artırmayı ve sağlık politikalarını şekillendirerek artritli hastaların ihtiyaçları olan desteğe daha kolay ulaşabilmelerini sağlamayı amaçlayan “Dünya Artrit Günü”, 1996 yılından beridir kutlanıyor.

Uluslar arası Romatizma ve Artirit Derneği (Arthritis and Rheumatism International, ARI) tarafından belirlenen temaya uygun olarak her yıl 12 Ekim’de tüm dünyada çeşitli etkinlikler düzenleniyor. Bu yılın teması da “İyileşmek için hareket et!” olarak belirlenmiş. Türkiye’de de Dünya Artrit Günü’nü kutlamak için Artrit ile Yaşam Derneği, ARI tarafından belirlenen tema çerçevesinde 16 Ekim’de düzenlenecek olan 8 km’lik 33. İstanbul Avrasya Maratonu’na katılacak. ARI internet sitesinde tüm dünyada düzenlenecek etkinliklerin bir haritasına ulaşmak mümkün.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
FDA, lösemi tedavisinde kullanılan Sprycel (dasatinib) için bir güvenlik duyurusu yayınladı

FDA tarafından yayınlanan duyuruya göre kronik myeloid lösemi tedavinde kullanılan Sprycel (dasatinib), pulmoner arteriyel hipertansiyon riskini artırıyor.

Kapat