Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

17 Şubat 2012, Cuma 13:39

Dünya lideri İlaç ve Sağlık Sektörü odaklı üst düzey yönetici araştırma firması Türkiye’de

İlaç ve sağlık sektörlerine hizmet veren dünyanın lider üst düzey yönetici araştırma firması RSA, Türkiye’nin bu alandaki lider şirketi FarmaCity ile iş ortaklığı yaparak Türkiye, CIS ülkeleri ve Orta Doğu’ya yönelik hizmetlerini sunmak için yola çıktı.

Firma tarafından yayımlanan basın duyurusunda, bu işbirliğinin, Türkiye’de RSA-FarmaCity olarak faaliyet gösterecek ve bu bölgelere giriş yapacak veya bölgesel faaliyetlerini artıracak sektör firmalarının, bölgeye yönelik lokal endüstri bilgisi ve bilgi birikimi olan yetkin anahtar yöneticileri tespit ederek, bünyelerine almalarına olanak vereceği ifade ediliyor.

Duyuruda, Türkiye’nin, IMS Health’in listesinde ilaç pazarında yüksek büyüme gösteren ülkeler arasında 10. sırada “pharmerging” tabir edilen ülkeler arasında yerini çoktan aldığı belirtiliyor. İlaç pazarının büyümesine 2013 sonunda yılda 1,5 milyar dolar katkı yapması beklentisi ile Türkiye’nin, endüstrinin en etkileyici performans gösteren ülkeleri arasında olduğuna dikkat çekiliyor. RSA ve FarmaCity arasındaki işbirliğinin; her iki firmanın da kıdemli yeteneklerin peşinde olan müşterilerine daha iyi hizmet vermesine olanak sağlayacak şekilde tasarlandığına vurgu yapılıyor.

RSA’in CEO’su Nick Stephens, RSA’in alanında güçlü yerel birikimi ve itibarı olan, ayrıca bölgede ve Türkiye’de geçmiş tecrübeleri ile kendisini kanıtlamış bir partner aradığını söyledi. Stephens,

“FarmaCity bizim için kuşkusuz bu kriterlerimize en uygun partner. Birlikte, İstanbul’daki tüm büyük oyunculara hizmet verebileceğiz, Türkiye’de yeni üst düzey yönetici araştırma projeleri üstlenebileceğiz ve Orta Doğu için köprünün başında olma fırsatı elde edebileceğiz.”

dedi.

FarmaCity’nin Direktörü Esra Güney Barış da aynı şekilde:

“Türkiye, CIS ülkelerine ve Orta Doğu’ya açılan kapı ve biz de Türkiye’nin tam kalbinde, İstanbul’dayız. İstanbul son yıllarda ilaç, biyoteknoloji ve medikal endüstrilerinin cazibe merkezi haline geldi ve şirketler bölgesel yönetim merkezlerini İstanbul’da oluşturmaya başladı. RSA ile birlikte bu müşteri ilişkilerini daha yakından yönetmek konusunda çalışacağız. İşbirliğimiz, müşterilerimize üst düzey yönetici araştırma hizmetlerimizi daha geniş açıdan, küresel bir perspektif ile götürmemize olanak sağlayacak.”

ifadelerini kullandı.

Esra Güney Barış, RSA’in ve FarmaCity’nin bu zorlu ekonomik dönemdeki girişiminin, Türkiye’nin potansiyeline inançlarının tam olduğunu doğruladığını da sözlerine ekledi.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Pfizer Kolombiya’ya Türk yönetici

Pfizer Türkiye bünyesinde Anti-İnfektif Takımı Satış ve Pazarlama Müdürü olarak görev yapan Sinan Atlığ, Pfizer Kolombiya'ya Uzmanlık ve Onkoloji İş...

Kapat