Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

17 Şubat 2012, Cuma 13:11

Pfizer Kolombiya’ya Türk yönetici

Pfizer Türkiye bünyesinde Anti-İnfektif Takımı Satış ve Pazarlama Müdürü olarak görev yapan Sinan Atlığ, Pfizer Kolombiya’ya Uzmanlık ve Onkoloji İş Birimi Direktörü olarak atandı. 1 Ocak 2012 itibariyle görevine başlayan Sinan Atlığ, yeni görevini Bogota, Kolombiya’dan yönetecek. Atlığ, görevi kapsamında Pfizer Kolombiya’nın satışının %52’sinden sorumlu genel müdür yardımcısı olarak çalışacak. Atlığ daha önce Pfizer Türkiye bünyesinde Anti-İnfektif Takımı Satış ve Pazarlama Müdürü olarak görev yapıyordu.

Dünya Pfizer’leri içinde başarılı çalışmaları ve yetiştirdikleri lider yöneticiler ile en fazla güven duyulan ülkelerden biri olan Pfizer Türkiye‘nin bugüne kadar yetiştirdiği yöneticiler arasında dünyanın dört bir yanındaki Pfizer’lerde önemli görevlere gelen 36 Türk yönetici var. Bunlar arasında, ülke genel müdürlüğü, bölge liderliği gibi çok önemli üst düzey görevlere gelen Türk yöneticiler de mevcut.

Sinan Atlığ hakkında

Koç Üniversitesi İktisadi-İdari Bilimler Fakültesi, İşletme Bölümü mezunu olan Sinan Atlığ, yüksek lisansını Yıldız Teknik Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Bölümünde tamamladı. 2000 yılında Pfizer’e Stratejik Planlama ve Enformasyon Birimi’nde Proje Müdürü olarak katılan Atlığ, Aralık 2001’de Ürün Müdürü olarak atandı ve Aralık 2007 itibariyle Pazarlama Enformasyon Birimi Müdürü sorumluluğunu üstlendi. Atlığ, 1 Ocak 2009’dan bu yana ise Anti-İnfektif Takımı Satış ve Pazarlama Müdürü görevini sürdürüyordu.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Sosyal fobi, alkol ve madde kullanımını artırıyor

BRSHH Başhekimi Doç. Dr. Erhan Kurt, birçok psikiyatrik hastalıkla birlikte görülebilen sosyal fobinin alkol ve madde kötüye kullanımını 2-3 kat...

Kapat